Publicat 06 Mai 2021 | Reactualizat 03 Iun 2021 | Expiră 06 Iun 2021

Automatist Mentenanta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Absolvent studii superioare (profil automatica, mecatronica, inginerie electrica, electronica)
-Experienta in mentenanta instalatiilor de automatizare min 3 ani, preferabil in automatizari de proces
-Abilitatea de a intelege schemele electrice, de automatizari si diagrame de proces, scheme I/O cu PLC-uri
-Cunostinte despre lucrul cu PLC-uri
-Cunostinte bune de limba engleza
-Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

- Identifica defectele aparute la instalatiile de automatizare si instrumentatie specifice sectiilor de productie.
- Remediaza defectele aparute in timp util, intretine instalatiile si echipamentele specifice automatizarilor efectueaza reviziile planificate conform specificatiilor producatorilor si standardelor Clariant. Aria de cunostinte include instrumente de masura temperaturi, nivele, presiuni, vane automate, cabinete de control cu PLC, cabinete de comanda si control motoare.
-Tine evidenta reparatiilor efectuate si a pieselor de schimb si verificarii AMC-urilor conform cerintelor producatorului si legale.
-Modifica parametri echipamentelor de automatizare conform cerintelor procesului de productie.
-Realizeaza imbunatatirea echipamentelor si a instalatiilor de automatizare conform cerintelor procesului de productie.
-Investigheaza cauzele defectelor si propune solutii de imbunatatire in vederea minimizarii defectelor. Respecta cerintele de siguranta si protectia muncii
-Raporteaza catre superior statusul zilnic al lucrarilor, evalueaza trendurile de performanta a echipamentelor si este responsabil de minimizarea impactului defectiunilor in disponibilitatea

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Expirat
Automatist Mentenanta  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles