Automatist/Electrician/Inginer service/Tehnician/Mecanic

CTP Group 5 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CTP Group recruteaza Inginer Automatist si Inginer Service/Electrician pentru clientul sau, lider in productia liniilor automatizate de imbuteliere si ambalare, precum si sisteme integrate de fabricare si procesare in industria bauturilor.

Candidatul ideal executa si supervizeaza instalarea/montajul, punerea in functiune, intretinerea si repararea utilajelor de imbuteliere bauturi, confom specializarii.

ABILITATI SI CUNOSTINTE

- Pregatire tehnica (preferabil studii superioare) in domeniile: electric, automatizari, electomecanic, electrotehnic, mecanic
- Pentru automatist/electric: cunostinte software: TIA, Simatic S7, B&R
- Permis de conducere categoria B
- Are disponibilitate pentru calatorii de durata in interiorul si in afara tarii
- Comunicare facila in Romana si Engleza, eventual Germana

Descrierea jobului

- Executa verificarile tehnice ale instalatiilor si propune masuri de mentenanta pentru aducerea masinilor in parametri optimi de functionare
- Executa si supervizeaza activitati de mentananta si reglaje a utilajelor la clienti, astfel ca liniile de productie sa functioneze in parametri optimi
- Isi insuseste si se perfectioneaza permanent in tehnica utilajelor firmei
- Propune clientilor modalitati de imbunatatire si intretinere periodica a echipamentelor din dotare
- Inspecteaza si intocmeste liste de piese de schimb, sustinand achizitia acestora de catre clienti prin explicatii tehnice de specialitate

Beneficii

- Tichete de vacanta si de masa
- Asigurare de viata
- Diurna pentru deplasari in tara platitibila in RON pana la limita a maximum 3 x diurna zilnica legala stabilita de autoritati pentru institutiile publice, iar pentru deplasarea in afara tarii pana la limita a 2,5 x diurna zilnica legala
- Diurna zilnica externa platibila in valuta se va diferentia in functie de scopul deplasarii astfel; pentru training personal maxim 1,6 x diurna legala, pentru efectuarea de lucrari service maxim 2,5 x diurna legala, iar pentru orice alt scop cuantumul diurnei va fi cel stabilita de autoritati pentru institutiile publice
- Sistemul de recompense – conform politicii companiei stabilite in functie de strategia si performante
- Salariu motivant in functie profil (mecanic/electric), cu posibilitatea de crestere dupa primul an. In primul an, o perioada de circa 6 luni va fi de training in tara si strainatate

Activitatea de service se va desfasoara la clienti si presupune mobilitate si disponibilitate pentru delegatii/calatorii in tara si in strainatate cu autoturismul de serviciu sau avion. Programul de lucru este 1 zi la birou pe luna si in rest in deplasare. In anumite conditii, deplasarile pot ajunge pana la maxim 3 saptamani urmate de 2 zile libere.

CTP Group furnizează o gamă completă de servicii integrate precum servicii de evaluare a calității și soluții de management al capitalului uman, oferind clienților săi servicii personalizate în funcție de specificul activității.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.