Publicat 04 Ian 2017 | Reactualizat 20 Ian 2017 | Expiră 04 Feb 2017

Automated Software Tester

5 posturi

Candidatul ideal

• Cunostinte despre metodologii si proceduri de testare
• Experienta intr-o pozitie similara – minim 1 an
• Cunostinte Excel, Access – mediu
• Cunostinte SQL – nivel minim
• Engleza scris si vorbit
• Studii superioare (Sociologie, Cibernetica, Statistica, Economie)
• Cunostinte TFS (Team Foundation Server)- constiutue avantaj
• Experienta in lucrul cu programe de testare automata - constiutue avantaj

Descrierea jobului

• Creeaza, documenteaza si utilizeaza test case-uri pentru verificarea chestionarele online si a aplicatilor dezvoltate
• Coordoneaza activitatea de concepere si implementare a testelor automatizate pentru proiecte specifice departamentului si urmareste ca proiectele sa se deruleze conform cu specificatiile de la inceputul pana la finalul proiectului

• Intocmeste sau modifica specificatiile de chestionar si/sau baza de date pe baza specificatilor business
• Realizeaza controlul logic al chestionarelor online si al materialelor conexe in conformitate cu specificatiile de chestionar si cu specificatiile intocmite pentru materialele conexe
• Testeaza aplicatiile dezvoltate in cadrul departamentului sau a altor departamente din cadrul IIS
• Gaseste solutii pentru testarea automata a aplicatiilor dezvoltate in cadrul departamentului sau a altor departamente din cadrul IIS
• Verifica procesele si conectivitatile dintre acestea pe baza specificatilor din chestionar sau a specificatilor bussines cu privire la aplicatiile dezvoltate
• Raporteaza erorilor intalnite in cadrul proiectului si se asigura ca echipa de programare efectueza modificarile necesare si da acordul pentru demararea inceperii colectarii datelor sau pentru lansarea aplicatiilor dezvoltate
• Aduce sugestii de imbunatatire si eficientizare a activitatii/proceselor din department si participa la coordonarea implementarii acestor solutii
• Interactioneaza cu furnizorii de panele si le asigura suport tehnic in legatura cu materialele de recrutare trimise acestora

Ipsos Interactive Services (IIS) is a world expert in Online Market Research.

The company is part of the Ipsos Group and its growing business is supported by a global team of over 1000 people, in Europe and North America, acting in fields such as advertising and marketing research, project management, web programming, data analysis, sampling and statistics.

At IIS we are not looking to fill jobs, but to partner with our people. We value team accomplishments and we believe in leaders who set good examples. We encourage and reward individual initiative, innovation and creativity. These values are based on our diverse cultural backgrounds, helping us to be responsive, client-focused and flexible.

Visit us on www.ipsos.com for an overview of our business and key concepts.

Automated Software Tester  -  Ipsos Interactive Services

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă