Publicat 29 Aug 2007 | Reactualizat 27 Sep 2007 | Expiră 29 Sep 2007

AuPair/Nanny Germania

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-varsta cuprinsa intre 18 si 24 de ani
-necasatorita si fara copii
-cunostinte de baza limba germana
-cazier curat
-experienta in supravegherea copiilor
-un avantaj important constituie detinerea permisului de conducere categoria B
-program de lucru 8 ore/zi, o zi liber/saptamana

Descrierea jobului

Programul Au Pair Germania este un program international de schimb cultural care ofera tinerilor din Romania posibilitatea de a vizita si a locui la o familie in Germania, de a invata limbii germane si de a castiga bani de buzunar.

Responsabilitati:
-menaj, activitati legate de ingrijirea copiilor intre 8 si 10 ani

Beneficii:
-locuiesti intre 6 luni si 2 ani in mijlocul unei familii germane
-masa si cazare asigurata de familie
-sansa de a dezvolta cunostintele de limba germana si de a gastiga prieteni
-bani de buzunar intre 60 si 80 EUR/saptamana
-concediu o saptamana dupa 6 luni de la inceperea programului
-in functie de familie, poti avea calculator conectat la internet, masina, telefon mobil si alte facilitati

CV-urile cu poza se primesc pe adresa: aupair.ro@eu.ro.org

Eu.Ro.Org wurde 1994 gegründet. Wir sind Mitglied im Deutschen Verband der Au-Pair-Vermittler (AuPair Soc. e.V.). Mit über 10-jähriger Erfahrung sind wir eine der ersten privaten Agenturen in Deutschland. Seit dem 15.01.2006 weist das RAL-Gütezeichen die hohe und neutral geprüfte Qualitätssicherung unserer Dienstleistungen aus.

Wir vermitteln neben AuPairs auch Arbeitsplätze jeder Art in ganz Deutschland und Europa.

Wir vermitteln AuPairs aus/nach Australien, Neuseeland, China, Indonesien, Sri Lanka, Singapur, Mongolei, Weißrußland, Ukraine, Georgien, Armenien, Sibirien, Kyrgisien, Moldavien, Russland, Usbekistan, Bulgarien, Slowakei, Tschechei, Rumänien, Croatien, Ungarn, Polen, Litauen, Estland, Lettland, Belgien, Dänemark, Niederlande, Irland, Frankreich, Italien, Spanien, Türkei, Südafrika, Kamerun, Cote d'Ivoire, Kenya, Namibia, Togo, El Salvador, Guatemala, Mexiko, Columbien, Peru, Honduras, Venezuela, USA und Kanada.

Expirat

AuPair/Nanny Germania  -  Eu Ro ORG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles