Publicat 11 Mar 2016 | Expiră 12 Apr 2016

AUDITOR INTERN

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE
- Studii superioare de lungă durată, absolvite cu diploma de licență sau echivalentă, într-unul din domeniile: Ştiinţe juridice; Științe economice;
- Vechime în domeniul studiilor :
- minim 4 ani pentru ocuparea postului de auditor intern – principal
- minim 2 ani pentru ocuparea postului de auditor intern - asistent
- Cunostinţe de operare PC – WORD, EXCEL, POWER POINT

Descrierea jobului

- Asigură efectuarea misiunii de audit intern conform planificarii aprobate de conducere, asigurând astfel şi atingerea obiectivelor specifice Compartimentului de Audit Intern.
- Răspunde de prezentarea obiectivă, corectă, fidelă şi fără omisiuni a deficienţelor constate a situaţiilor urmărite in misiunea încredinţată de conducerea unităţii, în conformitate cu normele naţionale de audit;
- Răspunde de prezentarea în raport a inexactităţilor şi erorilor constatate şi includerea elementelor probante.
- Urmărește procedurile utilizate pentru elaborarea documentelor justificative, circulaţia acestora şi a sistemelor de contabilizare ;
- Întocmește rapoarte de audit public intern și documente specifice în vederea constituirii dosarelor de audit.

Bibliografia și calendarul concursului se găsesc pe adresa www.acoriasi.ro , în secțiunea “concurs auditori interni 22 aprilie 2016“.

Descrierea companiei

Filiala județeană Iași, Asociația Comunelor din România

Expirat
AUDITOR INTERN  -  FILIALA IASI ACoR ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles