Publicat 17 Nov 2005 | Reactualizat 18 Dec 2005 | Expiră 18 Dec 2005

Auditor intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- pregatire economica, eventual finante, banci, audit
- experienta bancara (1-2 ani), eventual de audit intern sau in activitatea de creditare
- limba engleza foarte bine
- carnet de conducere categ B
- constituie un avantaj: certificare CIA sau ACCA
- abilitati excelente de comunicare si prezentare (oral si scris)
- initiativa (proactiv)
- capacitate de lucru in echipa
- disponibilitate pentru delegatii (60%) si efort prelungit

Descrierea jobului

Atributii / Responsabilitati:
- participa la intocmirea planului anual de audit intern
- dezvolta si propune spre aprobare Directorului Diviziei de Audit Intern programe de audit referitoare la activitatile bancii (in centrala si sucursale)
- identifica riscurile, deficientele si conformitatea cu reglementarile/procedurile in vigoare pentru activitatile auditate
- documenteaza aspectele constatate si propune solutii/imbunatatiri referitoare la activitatile auditate Directorului Diviziei de Audit Intern
- urmareste implementarea recomandarilor
- participa la proiecte de implementare a unor noi metodologii/procese
- controleaza modul de organizare si desfasurare a contabilitatii
- redacteaza proiectul de raport de audit intern

Oferim: salariu competitiv, laptop, telefon mobil + un mediu de lucru prietenos si o echipa tanara + cursuri si posibilitatea de a obtine certificari internationale

Banca Romaneasca este parte a Grupului National Bank of Greece (NBG), grup ce detine o pozitie dominanta pe piata serviciilor financiare din Europa de Sud Est, avand un portofoliu de 10 milioane de clienti.
In decembrie 2003, NBG a achizitionat pachetul majoritar la Banca Romaneasca, detinand in prezent 87,14% din capitalul social al acesteia.
In ultimul an, Banca Romaneasca si-a consolidat pozitia pe piata romaneasca marindu-si semnificativ cota de piata pe segmentul clienti persoane fizice. Banca Romaneasca dispune de o retea nationala formata din 40 de unitati, urmand sa extinda numarul acestora la 47 pana la sfarsitul anului 2005.

Expirat
Auditor intern  -  BANCA ROMANEASCA SA - MEMBRA A GRUPULUI NATIONAL BANK OF GREECE