Publicat 27 Oct 2008 | Reactualizat 25 Nov 2008 | Expiră 27 Nov 2008

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare economice;
• Experienta de audit si control financiar;
• Experienta de lucru in companii mari / grupuri de companii / companii de audit;
• Experienta de lucru in Ministerul Finantelor (sectia Control Financiar) / Garda Financiara reprezinta un avantaj
• Cunostinte avansate de limba engleza.

Descrierea jobului

• Verifica conformitatea cu legile, reglementarile, politicile si procedurile precum si modul in care sunt respectate dispozitiile cadrului legal, cerintele codurilor de conduita in cadrul tuturor companiilor din grup;
• Auditeaza procesele si activitatile interne conform metodologiei de audit intern;
• Verifica modul de respectare al procedurilor interne;
• Responsabil pentru coordonarea, monitorizarea, verificarea si imbunatatirea activitatii de control a proceselor operationale si financiare la nivel de grup;
• Analizeaza si evalueaza acuratetea si credibilitatea inregistrarilor contabile si situatiilor financiare;
• Evalueaza riscurile si stabileste recomandari pentru diminuarea riscurilor;
• Semnalari si raportari / observatii catre CFO ale situatiilor care apar sau pot aparea;
• Controlul cash-flow-ului la nivel de grup.

Perform HR este o agentie de recrutare specializata pe pozitii de tip entry si middle, avand drept clienti unele dintre cele mai mari companii multinationale din Bucuresti.

Domeniile de recrutare acoperite de PERFORM HR sunt: IT, Financiar - Contabil, BPO, Limbi Straine, Administrativ, Logistica, Retail, Vanzari si Marketing.

Echipa de recrutare este formata din consultanti profesionisti cu o experienta bogata in domeniu, orientati catre promptitudine si catre o integrare rapida si eficienta a candidatilor recomandati in cadrul companiilor - client.

Totodata, PERFORM HR organizeaza evenimente de cariera pentru tineri profesionisti: JOBfest 2005 - 2008, INTERNSHIP 2008 si Career Days, care aduc fata in fata tinerii candidati cu cele mai competitive companii din Romania.

Aplica acum la office@performhr.ro pentru o cariera in domeniul dorit!

Expirat
Auditor Intern  -  Perform HR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles