Publicat 03 Sep 2008 | Reactualizat 02 Oct 2008 | Expiră 04 Oct 2008

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice;
- Atestare ca expert contabil sau auditor financiar – avantaj
- Experienţă: minim 1 an n audit intern/extern sau 3 ani n domeniul financiar-contabil;
- Limba engleză (vorbit, scris, citit) – avansat;
- Operare PC (Excel, Word, PowerPoint, SAP).

Descrierea jobului

- efectuează audituri asupra tuturor activităţilor,
- identifică punctele critice, elementele de risc şi propune modalităţi de rezolvare;
- efectuează audituri de urmărire pentru verificarea implementării recomandărilor propuse în cadrul auditurilor precedente;
- Verifică respectarea normelor şi regulilor interne privind constituirea şi utilizarea fondurilor societăţii,
- controlează modul de organizare şi conducere a contabilităţii financiare şi de gestiune,
- urmăreşte respectarea actelor normative în desfăşurarea activităţii economice, conform planului de audit;
- Examinează corectitudinea, legalitatea, oportunitatea şi conformitatea operaţiunilor, pentru identificarea situaţiilor de utilizare ilegală, iraţională sau inoportună a resurselor companiei, precum şi altfel decât în conformitate cu obiectivele şi programele societatii,
- intocmeste rapoarte si analize cu privire la problemele si activitatile verificate ,concluziile constatate si consecintele acestora , precum si masurile de remediere.

Societate romana, cu peste 35 de ani experienta in domeniul productiei de materiale de constructii, lider pe piata de profil din Romania, avand peste 580 de salariati.

Expirat
Auditor Intern  -  Simcor SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles