Publicat 08 Aug 2008 | Reactualizat 06 Sep 2008 | Expiră 08 Sep 2008

AUDITOR INTERN

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
• Studii superioare, preferabil in domeniul economic;
• Minim 2 ani experienta in audit, in cadrul unei banci sau a unei companii de consultanta;
• Detinerea unei certificari in domeniu (ACCA, CIA, CFSA) reprezinta un avantaj;
• Cunostinte despre produse si servicii financiare;
• Cunostinte despre activitatile bancare de baza (Front Office si Back Office);
Profilul candidatului:
• Abilitati informatice de baza (Word, Excel, PPT);
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat ;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Atentie la detalii;
• Abilitati de evaluare a informatiilor si activitatilor analizate;
• Abilitati de comunicare si prezentare;
• Initiativa, integritate si obiectivitate;
• Capacitatea de planificare a activitatii personale;
• Notiuni de baza privind activitatea de audit intern si interes pentru domeniu;

Descrierea jobului

• Misiunile de audit intern vizeaza evaluarea eficacitatii sistemului de control intern, verificarea modului de aplicare a procedurilor si reglementarilor interne, precum si aprecierea calitatii datelor;
• Efectueaza verificarile necesare pentru obtinerea informatiilor relevante;
• Documenteaza clar si concis verificarile efectuate prin intocmirea unor rapoarte de lucru;
• Elaboreaza rapoarte de audit in urma verificarilor efectuate;
• Coordoneaza misiunile de audit in functie de obiectivele stabilite;
• Asigura coerenta si eficacitatea misiunilor de audit;
• Prezinta rezultatele verificarilor efectuate managementului entitatii auditate si Comitetului de Audit;
• Urmareste indeplinirea recomandarilor din rapoartele de audit.

Alpha Leasing Romania IFN a fost infiintata la inceputul anului 1998 cu scopul de a oferi servicii de finantare prin leasing si este in prezent una dintre cele mai active societati de leasing cu un portofoliu de peste 2.000 de clienti, societati comerciale si persoane fizice autorizate din Romania.

Alpha Leasing Romania IFN este membra Alpha Bank Grup, cel mai mare grup bancar privat din Grecia, cu o prezenta activa in Romania, Bulgaria, FYROM, Albania, Cipru, Serbia si Muntenegru, Marea Britanie si USA si ofera o gama larga de servicii financiare.

Expirat
AUDITOR INTERN  -  ALPHA LEASING ROMANIA IFN S.A.