Publicat 09 Mai 2008 | Reactualizat 07 Iun 2008 | Expiră 09 Iun 2008

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Cluj, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,Gaiser-Predeal, precum si in cele 3 hoteluri Ibis din Constanta si Bucuresti.

Doresti sa te dezvolti profesional intr-o companie aflata in plina dezvoltare (avand drept target:dublarea numarului de hoteluri in urmatorii 5 ani),intr-un mediu provocator si profesional si sa cresti impreuna cu compania?
Profilul tau personal corespunde cerintelor de mai jos?

Inseamna ca faci parte deja din |familia Continental|.

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a relationare cu oameni, lucru in echipa.
Abilitati de analiza si planificare.
Personalitate deschisa,puternica, Valori stabile.
Dornic sa invete lucruri noi
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele, abilitati de management al proiectelor.
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Creativ, cu initiativa, Optimist.

Studii superioare de specialitate;
Experienta financiar-contabila minim 3 ani;
cunostinte bune de operare calculator: Word,Excel, programe de gestiune hoteliera-reprezinta avantaj
Buna cunoastere a 2 limbi straine (obligatoriu limba engleza)
Abilitati de comunicare si relationare, capacitate de analiza si sinteza,bun organizator, atentie la detalii, obiectivitate in luarea deciziilor, flexibilitate si deschidere la nou.

Descrierea jobului

Verificarea existentei stocurilor fizice, obiectelor de Inventar si a mijloacelor fixe, precum si reconcilierea rezultatelor acestor verificari cu situatiile scriptice;
Verificarea respectarii tuturor procedurilor societatii;
Verificarea inregistrarii documentelor primare in contabilitatea societatii;
Verificarea respectarii standardelor societatii, exceptand standardele de calitate;
Raportarea directa catre directorul general / consiliului de administratie a tuturor aspectelor constatate, precum si atentionarea in timp util a conducerii societatii asupra problemelor identificate;
Executarea planului de audit anual aprobat de catre consiliul de adminsitratie, precum si a mandatelor specifice incredintate de catre directorul general;
Evaluarea/optimizarea mediului de control al societatii;
Evaluarea/optimizarea proceselor semnificative ale societati;
Propuneri de imbunatatire a procedurilor existente sau de creare a unor proceduri noi;
Identificarea potentialelor riscuri ce pot afecta semnificativ activitatea societatii;
rol consultativ la cererea specifica a departamentelor, in limitele competentei profesionale

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale hotelului.Tichete de masa.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Expirat
Auditor Intern  -  Continental Hotels SA