Publicat 18 Apr 2008 | Reactualizat 17 Mai 2008 | Expiră 19 Mai 2008

Auditor intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare economice;
- vechime de minim 3 ani in sistemul financiar bancar care sa permita identificarea riscurilor;
- abilitati de munca in echipa;
- abilitati de comunicare si relationare;
- abilitati analitice;
- disponibilitate de a calatori;
- cunosterea limbii engleze. (Cunoasterea limbii italiene poate constitui un avantaj);
- cunostinte de operare PC.

Descrierea jobului

- Desfasoara activitati specifice, in conformitate cu cerintele Normei 17/2003 a BNR, in special pentru identificarea si evaluarea riscurilor semnificative;
- Examineaza si evalueaza eficienta si eficacitatea sistemului de control intern;
- Documenteaza activitatea efectuata completand fisele si dosarul de lucru, face propuneri referitoare la tehnicile de audit;
- Redacteaza Raportul de audit evidentiind riscurile identificate, situatiile de neconformitate intalnite;
- Urmareste modificarile aparute in legislatia si procedurile interne aplicabile.

Banca C.R. Firenze Romania, a devenit parte a grupului bancar cu acelasi nume in martie 2006, dupa transferul catre Banca C.R. Firenze din Italia a pachetului majoritar de actiuni (56,23% din capitalul social).
n cadrul Grupului, Banca CR Firenze – nfiintata n 1829 si cotata la Bursa italiana din 2000 – are, pe lnga rolul de banca operativa, un rol de banca leader, cu sarcini de directionare si coordonare. Din 1998 pna n prezent activitatea Grupului s-a amplificat, putnd conta pe prezenta – pe lnga cea a bancii leader din Firenze – a Caselor de Economii din Civitavvechia, Mirandola, Orvieto, Pistoia si din Spezia.
Actualmente, reteaua Bancii C.R. Firenze Romania este constituita din 20 sucursale (11 in Bucuresti si in Craiova, Constanta, Satu Mare, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Ramnicu-Valcea, Arad, Pitesti).

Expirat
Auditor intern  -  Banca CR Firenze Romania SA