Publicat 06 Feb 2008 | Reactualizat 19 Feb 2008 | Expiră 21 Feb 2008

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• onestitate, angajament, entuziasm si initiativa
• abilitatea de a lucra singur si in echipa
• capacitate foarte buna de relationare si comunicare
• respectarea termenelor, organizare foarte buna a muncii
• capacitate foarte buna de documentare a muncii
• minimum patru ani experienta intr-o firma de audit sau intr-un department de audit
• certificari CIA, CISA si/sau ACCA reprezinta un avantaj
• cunostinte excelente de limba engleza
• disponibilitate de calatorie

Descrierea jobului

• planifica si realizeaza recenziile rapoartelor financiare
• recenzia procedurilor interne in conformitate cu SOX
• analiza riscurilor in controalele interne
• sugerarea de imbunatatiri aduse controalelor interne si procedurilor
• pregatirea rapoartelor despre proiectele finalizate si recomandari pentru management
• recomandarea monitorizarii implementarii
• cooperare activa cu personalul companiei si cu auditorii externi
• mediu de lucru interesant intr-o recunoscuta companie multinationala
• oportunitatea de dezvoltare personala si profesionala
• remuneratie corespunzatoare experientei si calitatilor
• asigurare medicala
• telefon de servici

Smithfield Foods, Inc. este cel mai mare producator si procesator de carne de porc din lume. In afara Statelor Unite, Smithfield este prezent in Anglia, Franta si Polonia si detine joint-ventures in Mexic, China si Spania, avand peste 51.000 de angajati.

In Romania si-a inceput activitatea in anul 2004, in Banat, o zona cu o bogata traditie si potential ridicat in productia de suine, capitalul investit pana in prezent ridicandu-se la peste 250 milioane USD. Activele achizitionate aici de Smithfield Romania, precum si noile investitii se regasesc astazi in cadrul companiilor Smithfield Procesare si Smithfield Ferme.

Compania Smithfield Ferme se ocupa de cresterea suinelor. In prezent fermele noastre sunt situate in judetul Timis. In planurile de extindere a investitiilor sunt vizate si alte judete din partea de Vest a tarii. Urmatoarele ferme vor fi situate in judetul Arad.

Expirat
Auditor Intern  -  SC SMITHFIELD FERME SRL