Publicat 21 Ian 2008 | Reactualizat 19 Feb 2008 | Expiră 21 Feb 2008

Auditor intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii economice superioare;
- Experienta relevanta fie in domeniul bancar fie intr-o multinationala;
- O buna intelegere a raportarilor financiare, cunostinte de IFRS sunt un avantaj;
- Buna intelegere a riscurilor si controalelor din cadrul procesului de finantare;
- Organizat, disciplinat si riguros;
- Abilitati utilizare PC (Excel Access etc.) si buna intelegere si abilitate de lucru cu sisteme ERP;
- Persoana dinamica, cu inalte valori etice, dornica de acumulare de cunostinte si dezvoltare;
- Abilitati analitice, gandire pozitiva, proactiva orientata pe rezultate.

Descrierea jobului

- Elaborarea Matricei riscurilor si controalelor interne cu formularea recomandarilor de imbunatatire a activitatii fiecarui proces;
- Monitorizarea legislatiei de specialitate si ajustarea activitatii de audit in functie de schimbarile legislative;
- Elaborarea si implementarea Planului de audit intern;
- Efectuarea misiunilor de audit in conformitate cu Planul de audit intern aprobat;
- Documentarea coerenta si corecta a misiunilor de audit in scopul fundamentarii recomandarilor formulate pentru imbunatatirea activitatiii si eliminarea/diminuarea deficientelor/erorilor;
- Prezentarea Rapoartelor de audit aferente misiunilor efectuate catre Comitetul de Audit si Consiliul de Administratie;
- Derularea unor misiuni de monitorizare a recomandarilor adresate entitatilor auditate, in urma misiunilor de audit intern precum si a altor misiuni de control din partea altor organisme (BNR, audit extern);
- Raportari catre Comitetul de audit cu privire la modul de implementare a recomandarilor precum si cu privire la activitatea desfasurata in raport cu planul de audit intern;
- Contribuie la dezvoltarea unor programe de audit si elaborarea unor fise de verificarea necesare pentru derularea unei misiuni de audit.

Ager Leasing IFN - Institutie Financiara Nebancara in expansiune, parte a Grupului de companii AGER ce activeaza pe piata de mai bine de 10 ani, cu obiect de activitate foarte variat: hardware (proiecte IT&C B2B), software (casa de software si implementator ERP), leasing (finantator de proiecte - corporate&retail – real estate, echipamente si utilaje tehnologice, auto etc), advertising (media buying, media planning, strategie, creatie - ATL/BTL).

Expirat
Auditor intern  -  Ager Leasing IFN

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles