Auditor intern

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • studii superioare in domeniul economic/financiar-contabil
  • experiență in audit intern de minim 2 ani
  • experiență în aria financiară (analiza/control financiar, contabilitate, etc)
  • cunostinte financiare si de business
  • capacitate de gestionare a unui sistem de control intern
  • abilitatea de a evalua riscuri si de a face recomandari concrete
  • abilități de comunicare și relaționare
  • abilități de sinteză, prezentare si argumentare a informației

Descrierea jobului

  • gestionezi procesul de audit intern din cadrul companiei si realizezi rapoarte si sinteze pe baza auditurilor
  • efectuezi misiunile de audit intern
  • analizezi diverse rapoarte si documente in vederea pregatirii misiunilor audit
  • comunici rezultatul auditului managerilor de magazin/serviciu
  • urmaresti implementarea recomandarilor formulate in rapoartele de audit
  • analizezi actiunile, procesele si modul de lucru din companie pentru a identifca disfunctionalitatile
  • evaluezi procesele de managementul riscului si faci recomandari in vederea diminuarii unor riscuri si imbunatatirii rezultatelor
  • asiguri respectarea legislatiei si normelor interne pe ariile auditate
  • analizezi si propui actualizarea procedurilor interne
  • participi la aprocesul de inventariere si desfasori misiuni de audit cu caracter exceptional
  • asiguri suport magazinelor in timpul misiunilor si atunci cand esti solicitat
  • formezi echipele din punctele de lucru din punctele de lucru in vederea intelegereii si respectarii procedurilor si proceselor
Beneficii:
  • pachet salarial  fix
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată
  • beneficii lunare
  • tichete de masa
  • abonament medical la o clinica privata
  • program de lucru flexibil
  • posibilitatea de a lucra de acasa 1-2 zile/saptaman

Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In Romania, Cora are 10 hypermarketuri si dezvolta un lant de magazine de proximitate, Cora Urban. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos