AUDITOR INTERN

COMPA SA SIBIU - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul stiintelor economice;
- Autorizare Auditor Financiar, conform reglementarilor ASPAAS;
- Experienta relevanta: audit, control, consultanta;
- Persoana inovativa, proactiva, orientata spre rezultat si performanta;
- Capacitate de analiza, sinteza, asertivitate, identificare solutii;
- Intergritate profesionala, tenacitate, orientare spre obiective;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Utilizator MS Office (Excel, Power Point, MS Outlook).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Efectuarea auditului intern al activitatii manageriale: procese de management al riscului, control, guvernanta;
- Efectuarea auditului proceselor de control intern si a activitatii financiar-contabile;
- Colectarea de informatii necesare pentru a analiza si sintetiza concluzii asupra situatiilor auditate;
- Evaluarea si prezentarea rezultatelor obiectiv, corect, fidel, in vederea imbunatatirii proceselor, activitatilor;
- Realizarea rapoartelor de audit cu propunerea de masuri si urmarirea aprobarii si implementarii acestora;
- Monitorizarea implementarii masurilor si recomandarilor din Raportul de Audit Intern;
- Verificarea procedurilor prin efectuarea de teste de conformitate, sondaje etc.;
- Asigurarea suportului decizional catre top management in vederea diminuarii riscurilor;
- Elaborarea si gestionarea documentelor specifice activitatii de audit intern;
- Realizarea si prezentarea rapoartelor privitoare la activitati si rezultate obtinute;
- Diverse activitati conexe.

BENEFICII:​​
- Sporuri salariale si zile de concediu suplimentar;
- Cresteri anuale ale venitului;
- Tichete de masa de 20 lei/zi;
- Formare la locul de munca;
- Transport gratuit.

COMPA este o companie romaneasca privata, care activeaza in special in industria auto. Exporta aproape 85% din productia sa in 23 de tari, pe trei continente si are colaborari stabile cu cateva dintre cele mai importante companii internationale din industria auto. Dinamismul ultimilor ani este confirmarea unei preocupari permanente pentru extinderea parteneriatelor in industria auto si in alte industrii. Preocuparile pentru calitate si protectia mediului recomanda COMPA drept unul dintre cei mai de incredere producatori. Confirmarea este data de certificatele ISO 9001, ISO 14001 si TS 16949. COMPA este o marca in ascensiune, sinonima cu dezvoltare, calitate, inovatie si gandire strategica.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos