Auditor Intern - Arii Suport Bucuresti / Cluj

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare economice/ juridice finalizate;
Experienta recomandata de minim 2 ani in audit/ domenii conexe;
Cunostinte privind procesele care intra in aria de functii suport (in special: provizioane, adecvare capital si lichiditate, administrarea riscurilor semnificative, raportari statutare, dar si: buget si planificare, contabilitate, guvernanta corporativa, etc.);
Constituie avantaj experienta in domeniul financiar-bancar sau in firme de audit/ consultanta;
Constituie avantaj certificarile dobandite sau in curs CAFR/ ACCA/ CIA/ CFSA/ RiFS/ CFA;
Cunostinte foarte bune de operare PC (pachetul Office);
Cunostinte avansate de limba engleza;
Capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, dinamic, buna organizare;
Aptitudini de invatare/ asimilare peste medie, rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Realizarea misiunilor de audit in conformitate cu Standardele Internationale de Audit Intern.
Examinarea obiectiva a activitatilor Bancii Transilvania care intra in aria Serviciului Audit Arii Suport, in scopul furnizarii unei evaluari independente a managementului riscului, proceselor de fundamentare a deciziei;
Verificarea conformitatii proceselor; evaluarea modului in care sunt proiectate controalele si a functionalitatii acestora; evaluarea expunerilor la risc;
Urmarirea indeplinirii sarcinilor aferente angajamentelor de audit (trecerea angajamentului de audit prin toti pasii: colectarea datelor, evaluarea riscurilor, intocmirea programului de lucru cu stabilirea obiectivelor si testelor de audit, intocmirea si finalizarea raportului de audit, urmarirea implementarii recomandarilor adresate);
Transmiterea rapoartelor de audit catre persoanele competente, verificarea si solutionarea obiectiunilor formulate de entitatile auditate;
Asigurarea calitatii livrabilelor misiunilor de audit;
Contribuirea la elaborarea planului de audit.

Banca Transilvania (BT) a inceput acum 25 de ani la initiativa unor oameni de afaceri clujeni, orientandu-si activitate spre sectorul IMM. In present, este cel mai mare grup financiar din Romania cu peste 2 milioane de operatiuni zilnic.

Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari. Banca Transilvania se ghideaza dupa 4 mari valori: respect fata de oameni si aspiratiile lor, responsabilitate - cunoscandusi foarte bine rolul in relatia cu clientii, actionarii si societatea, curaj – merge intotdeauna mai departe si prietenie – furnizand mereu zamBT.

Banca Transilvania este organizata pe patru linii principale de business ( corporate, IMM, retail și Divizia pentru Medici ) si are peste 3 milioane de clienti, aproape 500 de sedii in 180 de orase si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017. Banca Transilvania pune pret pe incredere si oameni sustinand persoanele ce au curaj sa faca lucrurile diferit pentru ca doar asa ideile sunt valorificate, lucrurile sunt bine facute si visele implinite.

Vino si tu in Banca oamenilor intreprinzatori si ofera zamBT clientilor nostri.

Film Cristina Burtoi:

Embeded:

Film Andreea Roaua:

Embeded:

Film Ramona Oprea:

Embeded:

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 14 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos