Publicat 09 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Audiolog / Tehnician acustician audioprotezist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te așteptăm în echipa noastră dacă :
Ești o persoană care dorește să­și desfăşoare activitatea într­un domeniu profesional care constă în aplicarea unor noţiuni
elementare de audiologie, precum şi deţinerea unor deprinderi practice de ordin tehnic.
Ești o persoană ușor adaptabilă, cu foarte bune abilităţi de comunicare și relaționare, îndreptată spre ajutorarea semenilor.

Noi, echipa SONOROM, stim cat de importanti si dificili sunt primii pasi in domeniul audiologiei. Asa ca venim in sprijinul celor interesați sa urmeze o cariera in domeniu.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
● efectuarea de măsurători audiometrice;
● stabilirea necesităților pacientului cu deficiențe auditive;
● stabilirea caracteristicilor aparatului auditiv, neceare pacientului hipoacuzic;
● amprentarea urechii şi realizarea de olive /shell-uri;
● adaptarea aparatului auditiv la nevoile pacientului;
● instruirea pacientului asupra utilizării aparatului auditiv;
● intreţinerea echipamentelor şi dispozitivelor specifice;

BENEFICII OFERITE:
- Salariu si bonusuri motivante;
- Mediu de lucru profesionist
- Scolarizare (teoretica si practica) asigurata de companie

În anul 1997 s-a nascut ideea Sonorom din dorința de a aduce în România prima tehnologie 100% digitala în domeniul aparatelor auditive și astfel am devenit reprezentanți unici in România a companiilor WIDEX și Interacoustics.
Timp de mai mult de 21 de ani, SONOROM a introdus pe piața românească peste 100 de modele de aparate auditive care au ajutat oamenii să-și îmbunătățească calitatea vieții.
Știm că pierderea auzului este complicată și că fiecare caz este individual, așadar și soluția trebuie să fie unică. De aceea nu am urmat calea convențională. ​Avem propriile noastre conceptii audiologice, care vizează întotdeauna cele mai bune soluții pentru persoanele hipoacuzice.

Expirat
Audiolog / Tehnician acustician audioprotezist  -  Sonorom