Publicat 06 Oct 2008 | Expiră 06 Nov 2008

Au Pair în Marea Britanie - nu se percep taxe candidatilor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunoştinţe la engleză la nivel conversaţional;
- Să vă placă să fiţi în preajma copiilor şi să aveţi grijă de aceştia;
- Să daţi dovadă de maturitate, simţ al răspunderii, onestitate, încredere şi interes în îmbunătăţirea cunoştinţelor generale;

Accesaţi următorul link pentru a face o înregistrare completă.

Descrierea jobului

1st Choice Au Pairs este SINGURA agenţie care oferă tinerilor romni posibilitatea de a vizita Marea Britanie prin programul au pair fără a percepe NICI O TAXĂ de la candidaţi, singura cheltuială va fi doar transportul pnă n MB! Agenţia vă poate ajută să vă cumpăraţi bilet cu un preţ accesibil.

Alte beneficii care vă oferă agenţia:
• Posibilitatea de aţi alege şi cunoaşte familia gazdă nainte de a fi plasat/ă;
• Frecventarea cursurilor de limba engleza GRATIS;
• Cazarea şi mncarea asigurată;
• Venit săptămnal minim 60 (venitul minim asigurat de către guvernul MB este de 55, agenţia cere de la familia gazdă să ofere 60 venit minim săptămnal. Venitul fiecărei au pair variază şi depinde de nţelegerea ntre au pair şi familia gazdă);
• Sediul agenţiei se află chiar n Marea Britanie, astfel avnd posibilitatea de a vă oferi sprijinul şi ajutorul ei mult mai repede;
• Personal vorbitor de limba romnă;
• După un an de lucru ca au pair aveţi acces nerestricţionat la piaţa de muncă a MB n orice domeniu;
• Agenţia vă va ajuta să obțineți permisul de muncă;
• Familia gazdă vă va ntmpina chiar la aeroport sau gară;

Reposnsabilităţile au pair:
• Supravegherea şi ngrijirea copiilor;
• Ieșirea la plimbare şi jocul mpreuna cu copiii, iar ocazional activităţi de baby-sitting;
• Efectuarea unor munci ușoare n casă, precum si acordarea de ajutor n vederea păstrării curăţeniei (spre exemplu: acordarea ajutorului la spălat sau călcat, la aspirat, la ștergerea prafului, etc.);
• Pregătirea micului dejun şi a unor mncăruri simple pentru copii;
• Supravegherea animalelor de companie;
• Ziua de muncă 5 ore (aceasta nsă variază, sunt familii care şi doresc au pair cu ziua de muncă mai lungă de 5 ore, dar şi venitul au pair respectiv ar fi mai mare);

Nu sunteţi interesată n ofertă?! Dar cunoaşteţi persoane care ar fi interesate….
Transmiteți-ne contactul al acestei persoane şi al dv., iar dacă noi reuşim să o plasăm cu succes n Marea Britanie prin programul au pair atunci bonusul de 20 € este al Dumneavoastră!!!

1st Choice Au Pairs este o agenţie britanică care oferă posibilitatea tinerilor români de a vizita şi de a lucra în Marea Britanie prin programul au pair. Agenţia şi-a început activitatea în luna februarie 2004 şi de atunci numeroşi tineri şi tinere au beneficiat de avantajele şi şansa oferită de acest program, reușita majorităţii acestora, fiind totală, iar familiile încântate să îi găzduiască. Avantajul agenţiei noastre este că nu percepe NICI O TAXĂ de la candidaţii au pair. La fel agenţia te va ajuta să-ţi cunoști familia gazdă cât mai bine înainte de plasament. Personalul nostru acordă mult timp înregistrării au pair şi a familiei, astfel încercând să vă găsească familia pe care cu siguranţă o să o îndrăgiţi. După plasamentul dv. o să vă contactăm regulat pentru a ne asigura că vă simţiţi bine în familia gazdă.

Expirat

Au Pair în Marea Britanie - nu se percep taxe candidatilor  -  1st Choice Au Pairs