Asset Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Entuziast, proactiv și diplomat;
• Comunicativ și punctual;
• Deschis la deplasări și organizat;
• Orientat către rezultate și capabil să își asume riscuri calculate;
• Dornic să se autodepășească;
• Conștient de impactul personal asupra celorlalți;
• Om de echipă, dispus să își depășească aria de responsabilitate și deschis să împărtășească experiențe și bune practici;
• Deschis la schimbare, cu înclinații anteprenoriale, inovativ și adaptabil;
• Eficient în gestionarea oamenolor și a resurselor;
• Conectat cu evoluția mediului social, politic şi economic.

Descrierea jobului

  • Experiență în domeniul administrării bunurilor, în contul de gestiune, audit și inventariere
  • Networking solid în Real Estate;
  • Experiență în utilizarea tehnicilor de negociere;
  • Abilități comerciale și analitice;
  • Gândire strategică și atenție la impact;
  • Abilități de prezentare;
  • Excelent orator;
  • Dispus să iși depășească aria de responsabilități;
  • Deschis să împărtășească bunele practici;
  • Absolvent de studii superioare;
  • Disponibil pentru deplasari în țară;
  • Cunoștințe limba engleză - minim mediu;
  • Cunoștințe Microsoft Word, Excel și Power Point;
  • Cunoștințe tehnice;
  • Carnet de conducere;
  • Experiență în zona de insolvență/ restructurare constituie un avantaj;
  • Experiență în gestionarea activelor mari constituie un avantaj;
  • Networking în sfera autorităților de stat constituie un avantaj.

Noi suntem CITR, companie Impetum Group și liderul pieței de insolvență din România încă din 2008, cu o experiență de 20 de ani. Organizația noastră este fondată cu obiectivul salvării și creșterii valorii din afacerile românești, prin reintegrarea acestora în circuitul economic, cu ajutorul mecanismelor inovatoare de reorganizare.

Misiunea noastră este să salvăm și să creștem valoarea din afacerile românești, reintegrându-le în economie. Dorim să oferim a doua șansă companiilor în distress, comunităților locale și oamenilor.

Suntem o echipă ambițioasă, de profesioniști a căror bună reputație a fost și este reconfirmată cu fiecare success în domeniul insolvenței. Suntem cu toții practicieni ai valorii, aduși împreună de apetitul pentru reușită, cu același proiect comun pentru viitor: să maximizăm valoarea de business în oricare etapă din viața unei companii.

Publicat 4 oct. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos