Publicat 24 Feb 2019 | Expiră 27 Mar 2019

Asistenti si ingrijitori medicali ( germania)

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

pentru sectiile de ingrijire medicala generala si de terapie intensiva
Cerinte preliminare (conditii):

  • Studiul complet al unei institutii sanitare (liceul sanitar, scoala postliceala) pentru meseria de asistent sau ingrijitor medical.
  • O inalta motivare profesionala si pasiune pentru meserie
  • Sensibilitate in relatiile cu pacientii si cu rudele acestora.
  • Spirit de echipa, incredere si seriozitate, disponibilitatea de cooperare cu alte grupe de meserii.
  • Angajament in punerea in aplicare a masurilor de asigurare a calitatii.
  • Cunostinte de limba germana de preferinta

Descrierea jobului

  • O ocupatie interesanta
  • Un loc de munca atractiv printr-o: compensare tarifara, asigurare sociala, cursuri pregatire si de specializare, lucrul intr-o echipa simpática, precum si oferte de work life balance. Modele de lucru flexibile, precum si facilitati extensive de ingrijire a copilului (crese, gradinite)
  • Serviciu cu norma redusa (cu jumatate de norma) este discutabil si posibil.
  • Oferim salarii lunare deosebit de competitive pe piata germana (min. 2800 EURO / luna)
aplicați acum prin e-mail: jobs@hanke-projekt.ch

Expirat

Asistenti si ingrijitori medicali ( germania)  -  Hanke Projektpartner GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles