Publicat 07 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

ASISTENTE / ASISTENTI medicali Germania

50 posturi

Candidatul ideal

- Vârsta minimă : 21 ani
- Limba germană minim nivel B1
- Absolvenți ai Școlii Postliceale Sanitare cu specialitatea "Asistent Medical Generalist" sau a
Facultății de Medicină cu specializarea "Asistență Medicală Generală"
- Recunoașterea diplomei de către Ministerul Sănătății
- Cu sau fără experiență, în funcție de anul absolvirii.

Descrierea jobului

Ce oferim noi:
Posibilitatea de a muncii în clinici private.
- Salarizare: 3000 euro brut
- Contract pe termen nedeterminat, concediu 21 zile
- Cazare oferită contra cost, preț minim, incluzând și utilități
- Nu trebuie plătit niciun comision pentru serviciile noastre!

Responsabilități:
- determinarea nevoilor de îngrijiri generale de sănătate și furnizarea îngrijirilor generale de
sănătate, de natură preventivă, curativă și de recuperare
- administrarea tratamentului, conform prescripțiilor medicului, monitorizarea stării pacientului
- protejarea și ameliorarea sănătății, elaborarea de programe și desfășurarea de activități de
educație pentru sănătate și facilitarea acțiunilor pentru protejarea sănătății în grupuri considerate cu
risc
- pregătirea personalului sanitar auxiliar
- întocmirea de rapoarte scrise referitoare la activitatea specifică desfășurată
- asigurarea condițiilor igienico - sanitare generale la locul de muncă.

Artigum GmbH a fost fondată în mijlocul anului 2004 în Overath, Bergisch Gladbach și se ocupă cu
distribuția materiilor prime din cauciuc.
Datorită relațiilor de afaceri cu partenerii noștri, dar și a cererii foarte mari de forță de muncă din
Germania, am început o mare campanie de recrutare, în special în domeniul sănătății.
În anul 2012 am creat și compania Artigum Management SRL în România, pentru o mai bună
consiliere a candidaților noștri.

ASISTENTE / ASISTENTI medicali Germania  -  Artigum GmbH