Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Asistenta stomatologie - pedodontie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte (candidatul ideal) pentru job-ul ”asistenta medicala - stomatologie”:
• Studii de specialitate finalizate, absolventa a unei scoli de asistente medicale (ex. Scoala postliceala sanitara)
• Cunoasterea materialelor, instrumentarului si a procedurilor de specialitate
• Cunoştinţe de utilizare PC: Microsoft Office (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Power Point) si soft-uri de specialitate;
• Abilitate în crearea și menținerea unei atitudini pozitive prin realizarea unei atmosfere de lucru benefice;
• Rabdare, rezistenta la stres, capacitatea de a actiona rapid, indemanare
• Atenţie la detalii, rigoare
• Disciplina, responsabilitate, seriozitate, punctualitate
• Corectitudine, comunicare deschisa cu pacientii, cu copiii (in special)
• Abilitate de a lucra în echipă, persuasiune;
• Profesionalism, loialitate si implicare pe termen lung in activitatea ceruta si necesara clinicii
• Flexibilitate, disponibilitate de a lucra in tura.

Descrierea jobului

Descrierea job-ului ”asistenta medicala - stomatologie”:
- manipularea corecta a aparaturii existente in cabinet
- sterilizarea si dezinfectarea instrumentarului medical
- pregatirea cabinetului, a materialelor si instrumentarului medical pentru desfasurarea tratamentelor stomatologice
- mentinerea legaturii cu pacientii, promptitudine la solicitarile de moment ale acestora
- pregatirea pacientilor pentru procedurile ce urmeaza a li se efectua
- asistarea medicului dentist in realizarea interventiilor
- igienizarea cabinetului
- program de 6 ore / zi, se va lucra in doua schimburi (09.00 – 15.00 / 15.00 – 21.00) si sambata (09.00 – 15.00), cu pauza 1 sambata pe luna.

Pentru completarea echipei Cheo Klinik, dorim sa angajam asistente medicale – stomatologie.

Mediul de lucru este performant, iar echipa de lucru este tanara, formata din personal orientat spre confortul pacientilor si evolutie profesionala continua.

Valorile aplicate business-ului fac din aceasta clinica un loc de munca unic, cu potential urias de dezvoltare.

Expirat
Asistenta stomatologie - pedodontie  -  Cheo Klinik

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles