Asistenta Medicala de Stomatologie

PASSIONATE CLINIC 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cautam COLEG/Ă - ASISTENT/Ă MEDICALĂ STOMATOLOGIE , full time!
Candidatul ideal pentru noi este o persoana vesela, empatica, dinamica si sociabila. In acelasi timp, o persoana punctuala, serioasa si responsabila, cu intentie de autodepasire. Sa ii placa sa lucreze in echipa, dar sa finalizeze si sarcini pe cont propriu. Sa aiba puterea si capacitatea de a invata continuu lucruri noi pe care sa le aplice in practica.

Profilul Asistentului Medical
Integritate, corectitudine, initiativa si devotament
Atitudine si comportament pozitiv cu ajutorul carora sa relationezi intr-un mod constructiv si non-conflictual cu pacientii, angajatii si colaboratorii clinicilor
Dorinta dе perfectionare continua validata prin actiuni concrete si consecvente dе instruire si dezvoltare profesionala si personala;
Capacitatea dе organizare eficienta atat a activitatilor, cat si a cabinetului dentar.

Abilitati necesare:
Abilitatea de a acumula cunostinte noi intr-un timp f scurt si care sa poata fi memorate pe timp indelungat
Organizatorice si de comunicare foarte bune
Cunoasterea cel putin a unei limbi de circulatie internationala (engleza/italiana) nivel conversational constituie avantaj
Indemanare si cunostinte de operare calculator
Adaptabilitate la politica clinicii dentare
Multitasking

Cerintele postului:
pregatire scolara de specialitate;
posesor al adeverintei de libera practica eliberata de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata anual;
experienta in domeniu constituie un avantaj.
dorinta continua de a invata si de a se perfectiona

Descrierea postului:
Efectuarea trainingului necesar si invatarea intr-un scurt timp a tuturor proceselor si protocoalelor clinice specfice
Asistarea medicului in tratamentul stomatologic
Pregatirea instrumentelor necesare tratamentelor dentare
Organizarea si dezinfectia salilor de tratament
Dezinfectia si sterilizarea instrumentelor dentare
Informarea pacientilor despre serviciile dentare oferite in clinica
Consilierea pacientilor cu informatii suplimentare despre tratamentele dentare
Asigurarea comunicarii eficiente cu furnizorii de servicii/produse si cu colaboratorii clinicii

Beneficii:
Se ofera oportunitatea integrarii intr-un mediu excelent pentru desfasurarea activitatii, un sediu de lucru elegant, amenajat la standarde internaționale si un salariu atractiv cu posibilitatea cresterii acestuia in functie de performanta rezultatelor obtinute.
Acces la serviciile stomatologice conform politicii interne
Sesiuni de training si formare continua
Un mediu de lucru placut
Echipa prietenoasa si altruista
Remunerarea orelor suplimentare
Salariu atractiv
Posibilitati de avansare in cadrul companiei

Abia asteptam sa te alaturi echipei noastre #PassionateClinic!

Am început activitatea în anul 2000, ca o afacere de familie, sub denumirea: Cabinet Dr. Lupu. Pasiunea față de endodonție ne-a determinat ca în anul 2009 să dotăm propriul cabinet cu un microscop endodontic. A fost o premieră pe piața ieșeană la acel moment.
Deoarece ne-a plăcut dintotdeauna să lucrăm cu profesionalism și să împărtășim know-how-ul nostru, în timp am atras colaborări cu medici specialiști care și-au dorit să lucreze cu noi pe secțiile chirurgie – implantologie și ortodonție.
Credem în formarea continuă, de aceea pe durata experienței noastre am participat la multe evenimente de specialitate. Acestea au devenit o puternică sursă de inspirație și ne-au deschis noi orizonturi în materie de marketing medical, iar în anul 2016 am pus bazele unui un nou brand care ne reprezintă și reflectă evoluția noastră: Passionate Clinic.
Publicat 1 Nov. 2022 Reactualizat 29 Nov. 2022 Expiră 1 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.