Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 18 Iul 2019 | Expiră 21 Iul 2019

Asistenta clienti / Operator calculator / Asistent manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Desi nu este esential, candidatul are un anumit nivel de experienta in comunicarea prin mail si telefon cu clientii (este vorba despre asistenta oferita clientilor, NU despre telemarketing sau cold calling) si este caracterizat de inclinatii in acest sens (rabdare, capacitate si disponibilitate de a colabora cu diverse tipuri de persoane etc).

Trasaturi esentiale:

  • claritate in gandire si exprimare
  • disponibilitatea si interesul pentru invatare si evolutie
  • atentie la detalii
  • responsabilitate, implicare, loialitate si punctualitate
  • capacitate si interes pentru a invata unele aspecte tehnice din domeniul web
  • fire pozitiva, placuta si constructiva.

Elemente care pot constitui avantaje dar care NU reprezinta cerinte:
  • experienta in furnizarea de servicii IT
  • experienta administrativa
  • experienta in marketing (in special online)
  • cunostinte tehnologii web: HTML, CSS, JS, PHP, MySQL;
  • cunostinte administrare/operare CMS-uri (ex: WordPress, Joomla, PrestaShop etc)

Descrierea jobului

Oferim un post axat pe interactiunea cu clientii care implica mai multe aspecte:

  1. Oferirea de asistenta si informatii atat la cerere cat si proactiv pentru clientii firmei (referitor la functionarea serviciilor si site-urilor, securitatea acestora, notificari si alte aspecte).
  2. Diverse activitati administrativ-economice uzuale (ex. facturare).
  3. Diverse activitati tehnice pentru care se ofera training onsite.

Postul are in mod ideal un anumit caracter tehnic deci este mai potrivit pentru candidati cu cunostinte sau inclinatii spre domeniul IT si Web. Este insa accesibil si candidatilor perseverenti si dispusi sa invete.

Beneficii:
1. Se ofera training in-house pentru toate aspectele legate de incadrarea in post.
2. Job-ul ofera candidatului posibilitatea de a deprinde o serie de cunostinte si abilitati mai greu de asimilat in alte posturi.
3. Mediu de lucru corect, lipsit de conflicte interne si dispozitii contradictorii.

Nu solicitam dar daca doriti, puteti include si o scrisoare de intentie la momentul aplicarii.

Euroweb Srl este o microintreprindere care activeaza din 2007 pe piata nationala de servicii web: gazduire web Linux, inregistrare nume de domenii, servere dedicate, servere virtuale, design web si programare web. Punctul de lucru se afla pe strada Brailei, nr. 26, etaj 1 (cladirea de birouri aflata vis-a-vis de Potcoava).

Expirat
Asistenta clienti / Operator calculator / Asistent manager  -  Euroweb Srl