Publicat 21 Apr 2017 | Reactualizat 28 Apr 2017 | Expiră 22 Mai 2017

ASISTENT VANZARI

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Lider în distribuţia de produse metalurgice MAIRON GALATI SA își mărește echipa și angajează:
ASISTENT VÂNZĂRI

Ce ne dorim de la tine:
• Să ai experienţă în vânzări sau în lucrul cu publicul de minim 3 ani,
• Să iţi placă să comunici, să fii persuasiv (ă) şi să lucrezi bine în echipă,
• Să fii o persoană organizată şi orientată către rezultate, să te simți provocat de situații noi și de necesitatea de a găsi soluții,
• Să ai capacitate bună de învăţare şi asimilare a noilor informaţii,
• Să fii dinamic, pozitiv şi responsabil,
• Să ai minim studii medii, de preferinţă tehnice şi să te descurci foarte bine cu operarea în MS Office.

Descrierea jobului

Ce vei face?
• Te vei implica în activităţi generate de ofertarea şi livrarea de produse metalurgice,
• Vei promova produsele Mairon către potenţiali clienţi,
• Vei cunoaşte la nivel avansat gama de produse comercializate şi caracteristicile lor principale,
• Vei relaţiona cu alte departamente şi cu colegii din alte puncte de lucru Mairon,
• Vei fi responsabil de urmărirea procesului de vânzare şi de verificarea documentelor specifice,
• Vei întocmi rapoarte de activitate.

Care sunt beneficiile tale?
• Îţi oferim oportunitatea de a face parte dintr-o echipă experimentată şi cu un know-how valoros în domeniu,
• Salariu pe masura realizărilor,
• Tichete de masă,
• Instruire şi posibilitatea de a te dezvolta profesional.

MAIRON Galați SA este o companie românească, extinsă la nivel național, care are atât activitate de producţie cât si de comerţ. În Găești, compania are o fabrică de ţeavă sudată de construcţii şi un centru de procesare în care se debitează tablă subţire şi se fasonează oţel beton.
Activitatea de comerţ este puternic susţinută de un stoc variat şi de mari dimensiuni de produse metalurgice - peste 50 000 tone, de dotările logistice ale fiecărui punct de lucru - spaţii mari de depozitare acoperite, poduri rulante / macarale pentru materiale grele, şi de flota de camioane proprie.

ASISTENT VANZARI  -  MAIRON