Asistent vânzări

ProSEP srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Iți dorești să faci parte din echipa ProSEP de vânzări? Daca răspunzi cu “da” înseamnă ca ești colegul pe care îl căutam.

Expertizele practice necesare performării pe post:
Cunoștințe solide MS Office (Excel, Word, Outlook);
Experiență în utilizarea aplicațiilor de tip ERP / CRM;
Cunoștințe bune de lucru în mediul virtual (exemplu: Zoom, Skype, WhatsApp…)

Abilități necesare:
integritate, loialitate, responsabilitate;
inițiativa, putere de convingere, coerența in exprimare;
spirit de echipa;
rezistenta la stres, încadrarea in termene;

Descrierea jobului

Beneficii
Contract pe perioada nedeterminat,
Laptop, Internet si telefon de serviciu;
Training-uri de specialitate - tehnic și comercial -;
Oportunități de dezvoltare personală și creștere în carieră.
Salariu motivant ;

- Preluarea comenzilor de la clienți/agenți si înregistrarea lor in sistemul informatic;
- Oferă clienților informații despre caracteristicile tehnice si modul de folosire a produselor;
- Oferă clienților consultanta in alegerea produselor in acord cu nevoile acestora;
- Urmărește derularea comenzilor, in scopul informării corecte si la timp a clienților/agenților privind stadiul de livrare a acestora;
- Rezolvarea problemelor ce ar putea apărea in timpul livrării comenzilor;
- Informarea si consilierea clienților privind produsele, preturile si politica de discount-uri si oferte speciale
- Oferă informații generale despre companie prin telefon, primește clienții sau vizitatorii si se ocupa de solicitările acestora
- Transmite informații/documente (prin email, telefon, fax, posta) clienților sau altor colaboratori;
- Își aduce contribuția la realizarea obiectivelor de vânzări
- Întocmește diverse situații/rapoarte pentru echipa de vânzări, colectează si prelucrează informații si date legate de produse, piața si clienți.

Cerințele de bază ale postului:
Ușurința și naturalețea de a lucra în mediu virtual;

Descrierea companiei

www.prosep.ro
ProSEP este importator direct și distribuitor național de semifabricate din materiale plastice de peste 25 de ani.
Cifra de afaceri de peste 6 milioane de EURO in 2020;
Companie românească, peste 40 de angajați in 2020.
Puncte logistice in Craiova și București.

Publicat 20 sept. 2021 Expiră 20 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos