Publicat 09 Aug 2017 | Reactualizat 18 Aug 2017 | Expiră 08 Sep 2017

ASISTENT VANZARI SOLUTII DE TELECOMUNICATII

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI:

* Absolvent studii superioare;
* Experienta minim 1 an post similar (vanzari produse tehnice);
* Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
* Cunostinte operare PC: Ms Office; internet. Avantaj: SEAP;
* Permis auto, categoria B.

Candidatul ideal trebuie sa aiba foarte bune abilitati de comunicare si negociere, ordonat, organizat, eficient in rezolvarea problemelor, mare putere de concentrare, punctual.

Descrierea jobului

Sarcini si atributii:

* Cunoasterea produselor si serviciilor companiei (promovarea testelor obligatorii puse la dispozilie de furnizorul de echipamente de telecomunicatii);
* Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti;
* Stabileste intalniri cu clientii pentru a promova produsele si serviciile companiei;
* Identificarea nevoiilor clientilor si realizarea de oferte tehnice pentru acestia;
* Mentine permanent legatura cu toate institutiile, organizatiile cu care a stabilit contacte comerciale – pentru a fi la curent cu necesitatiie acestora precum si pentru a informa clientul despre noutatile aparute in domeniu;
* Mentine legatura cu institutiile statului in vederea identificarii de noi proiecte de achizitii din domeniu de interes;
* Negociaza si incheie contracte cu clientii respectand politicile comerciale ale companiei;
* Urmareste derularea contractelor pana la finalizarea acestora;
* Intocmeste rapoarte de activitate saptamanal si ofera informatii superiorului direct cu privire la situatia clientilor sau a potentialilor clienti atunci cand se cere;
* Se asigura training initial.

BENEFICII:

- Salariul fix NET lunar este de 2000 RON la care se adauga comision conform grilei;
- Program de lucru: L-V 09:00-17:00 (specific postului de vanzari);
- Se ofera telefon, laptop, auto la dispozitie.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca pe perioada nedeterminata.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE NATIONALA CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COMERCIALIZAREA SOLUTIILOR DE TELECOMUNICATII. Locatia companiei este in Bucuresti.

ASISTENT VANZARI SOLUTII DE TELECOMUNICATII  -  MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES