Asistent Vanzari si Relatii Clienti

SEDONA ALM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce așteptări avem de la viitorul nostru coleg:
- Să îi placă să comunice cu oamenii din jurul său;
- Să fie un om care caută soluții și nu probleme;
- Să vrea să învețe și crească.

Credem că postul acesta este potrivit doar pentru cei care au:
- Experiență în ofertare produse (prin email, telefonic sau față în față);
- Experiență în folosirea programelor Word, Excel, programe de facturare;
- Excelente calități de comunicare și organizatorice.

Vor avea un plus candidații cu experiență în:
- Vânzări, Marketing, Call-center;
- Domeniul IT;
- Lucrul cu platforme online.
Permisul de conducere reprezinta, de asemenea, un avantaj.

Descrierea jobului

Noul nostru coleg va prelua responsabilitatea de vânzare a produselor și serviciilor Sedona, oferindu-le ca soluții viabile și eficiente la cerințe de business specifice.

Ce trebuie să știi:
- Vei avea un job de birou, într-un sediu confortabil, cu deplasări ocazionale la sediul clienților
- Vei prelua clienți Sedona:
-> În showroom
-> Telefonic
-> Din leaduri online
- Vei avea responsabilitatea de a găsi noi clienți prin research, de a organiza cold-calls și de a participa la întâlniri față-în-față
- Vei pregăti oferte personalizate
- Vei întreține relația cu clienții din portofoliu
- Vei face up-sales
- Vei identifica soluții pentru clienți și vei contribui la dezvoltarea portofoliului nostru de produse
- Vei acorda informații procedurale către clienți
- Vei folosi un program de facturare și programe de organizare internă
- Vei face research de produse

Chiar dacă nu ai foarte multe informații despre domeniul nostru de activitate, nu-i nimic: noi îți vom oferi timpul necesar pentru a învăța!

De ce să alegi Sedona?

- Vei avea posibilitatea de a învăța ceva nou în fiecare zi și libertatea de a experimenta și a construi cu propriile tale idei.
- Vei avea la dispoziție training-uri.
- Vei fi parte dintr-o echipă energică ce știe să se simtă bine întotdeauna.

Oferta salarială cuprinde salariu fix plus bonusuri la vânzări, precum și alte beneficii.

SEDONA este unul dintre principalii furnizori de aparatură fiscală din România. Clienții noștri - din Retail sau HoReCa - beneficiază de cele mai bune servicii de suport, consultanță și training.

Portofoliul nostru de produse include case de marcat, software POS, scannere pentru coduri de bare, cântare, consumabile și multe altele. În 2010 am lansat propriul software de gestiune și aplicații mobile specializate pentru Retail și Restaurante, cu funcționalități inovative. Sedona continuă să-și extindă în permanență portofoliul de produse cu ajutorul echipei noastre de dezvoltare și al consultanților Sedona.

Prețuim foarte mult:
1. Respectul pentru clienți și angajați
2. Calitatea produselor și a serviciilor oferite
3. Sustinerea antreprenorilor locali

Pentru mai multe detalii despre noi vizitați www.AparaturaFiscala.ro.

Publicat 25 iun. 2021 Reactualizat 25 iul. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos