Asistent Vanzari/Sales Assistant

Fashiondrop - 4 poziții
Oraș de lucru
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei noastre ca Asistent Vanzari/Sales Assistant! Daca esti in cautarea unei cariere in retail, iti place sa lucrezi aproape de oameni si cauti noi provocari, Fashiondrop este locul pentru tine!

Cerintele si responsabilitatile postului:
  • Intampinarea si salutarea clientului avand o atitudine cordiala.
  • Consilierea clientului si incurajarea sa cumpere produsele existente.
  • Familiaritatea cu colectia sau produsele oferite de magazin.
  • Capacitatea de a oferi clientului optiuni de achizitii complementare (accesorii si/sau produse complementare.
  • Cunostinte legate de indicatoriii de vanzari si urmarirea imbunatatirii acestora.
  • Prioritizarea clientilor in detrimentul altor sarcini.
  • Implicarea in procesul de aprovizionare cu scopul de a incuraja cresterea vanzarilor.

Descrierea jobului

Competente:
  • Cunostinte despre moda, trenduri si concurenta.
  • Cunostinte despre produse/colectii, catalog, locul de amplasare in magazin.
  • Abilitatea de a motiva si de relationa cu clientii.
  • Cunosterea politicilor despre schimburi si returnari, vouchere cadou, etc.
Cunostinte necesare postului:
  • Orientarea spre client si imagine
  • Capacitatea de a fi multitasking.
  • Spirit de organizare dezvoltat.
  • Abilitati reale de comunicare
  • Capacitatea de a negocia in conditii de stres
  • Adaptabilitate la diferite situatii intr-un mod energic si rapid.

Fashiondrop întruchipează spiritul rebel al celor caracterizați de o dorință extremă de individualitate. Ne bucuram sa încurajam exprimarea creativa, fără limite. De la țesături, la imprimeuri, la tratamente experimentale și cele mai speciale tehnici de finisare, produsele din magazinele noastre sunt aliniate la cele mai înalte standarde de calitate.

Publicat 20 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos