Asistent Vanzari / Receptie Service

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 3000 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Front Desk Vanzari si Receptie Service GSM/iT

Cautam o persoana cu experienta in domeniul vanzarilor, pasionat de ceea ce face, un pasionat al dezvoltarii personale, o persoana vesela si pozitiva pentru a se alatura echipei noastre.
Cerinte:
- experienta in vanzari (minim 2 an in domeniul GSM/iT);
- studii medii sau superioare;
- cunostinte de operare pe calculator (MS Office si Internet);
- abilitati de comunicare si relationare, bine dezvoltate, in limba romana si in limba engleza, (scris si vorbit);
- orientare catre client si nevoile acestuia;
- orientare catre solutii eficiente si creative;
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de lucru in conditii de stres si respectarea termenelor limita;
- persoana sociabila si proactiva;
- persoana disciplinata, ordonata, cu simtul raspunderii, adaptabila la schimbari;
- cunostinte generale despre smartphone/tablete/laptop-uri;
- dorinta de perfectionare permanenta.
Punem mare pret pe punctualitate, respect, bun simt, atitudine pozitiva si spirit practic!

Descrierea jobului

- receptionerul este primul punct de contact care reprezinta compania intr-un mod adecvat;
- intampinarea clientilor intr-o maniera profesionala si amabila;
- preluarea apelurilor telefonice de la clientii companiei;
- intocmirea de fise intrare in service pentru telefoane/tablete/laptop-uri, fise de garantie, deviz final, etc;
- informarea clientilor cu privire la diagnosticari, timpul de executie al reparatiilor, intervalul de timp in care isi pot ridica produsele, etc;
- oferirea informatiilor corecte intr-o maniera profesionala;
- vanzare accesorii, inregistrarea vanzarilor si incasarea contravalorii serviciilor prestate de catre service;
- montare folii de protectie;
- alte atributii specifice postului;

Beneficii:
-oportunitatea de a-ti valorifica abilitatile de comunicare si relationare intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist, alaturi de o echipa tanara si ambitioasa;
- dobandirea unei experiente profesionale inedite, in domeniul GSM/iT;
- bonusari in functie de performante;
- preturi preferentiale la produsele si serviciile Belvedere GSM;
- instrumente de lucru performante;
- posibilitate de perfectionare si avansare la locul de munca.
- distractie si relaxare in team-buildinguri.

Service autorizat Belvedere.GSM, cu o experienta in domeniul gsm de peste 9 ani, efectuam reparatii hardware si software pentru telefoane, tablete, laptopuri si sisteme desktop.
Detinem propriul laborator gsm, dotat cu aparatura profesionala de specialitate si mediu de lucru steril pentru operatiuni extreme de delicate int camera antistatica.
Suntem o echipa tanara, autodidacta, activa, plina de energie si ne place sa imbinam utilul cu placutul.
Ne dorim pe cineva care doreste sa evolueze alaturi de noi.

Publicat 14 iun. 2022 Reactualizat 12 iul. 2022 Expiră 14 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos