Asistent Vanzari IKA

SC SANO VITA SRL - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Experienta in domeniul vanzarilor sau în cadrul unui departament administrativ (minim 1 an);
  • Buna cunoaștere a pachetului de aplicații MS Office (Word, Excell, Power Point, Outlook);
  • Limba engleza-nivel mediu;
  • Capacitate de planificare și organizare, analiză și sinteză a informației;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Capacitate de planificare si organizare;
  • Orientare către găsirea de soluții;
  • Proactivitate si implicare;
  • Integritate profesionala.

Descrierea jobului

  • Actualizează în sistemul informatic informațiile despre clienții canalului de vânzări IKA; creează conturi pentru partenerii noi;
  • Urmărește permanent stocurile de produse din magazinele partener și întreprinde demersurile necesare pentru completarea acestora;
  • Ține permanent legătura cu clienții canalului de vânzări IKA pentru rezolvarea situatiilor de ordin administrativ apărute în derularea contractelor comerciale;
  • Preia solicitările clienților și le transmite managerului de vânzări IKA;
  • Urmărește permanent soldurile clienților si oferă clienților informații despre acestea;
  • Redactează contracte comerciale și/sau acte adiționale, pe care le transmite către Managerul de vânzări IKA;
  • Emite facturi si note de credit din sistemul informatic;
  • Întocmește rapoarte periodice de vânzări, situatii si analize a vânzărilor;
  • Ține permanent evidența documentelor comerciale încheiate cu clientii (contracte, acte aditionale), a documentelor contabile (facturi,deconturi, avize,delegații, etc) pe care o trimite la finalul fiecărei luni către departamentul Financiar.

Zi de zi mai bine este un mod de a acționa – marile schimbări încep cu pași mici și continuă cu formarea de obiceiuri sănătoase. Un stil de viață sănătos și echilibrat este mai aproape și mai facil decât credem, prin mici îmbunătățiri aduse în viața noastră cotidiană: ce mâncăm, cum ne îngrijim corpul, ce facem pentru a fi echilibrați emoțional, cum ne organizăm mai bine timpul etc.

Zi de zi mai bine este și modul în care acționăm la nivel de companie – zi de zi suntem motivați de progres, de mai bine – nu doar pe plan operațional, ci și în viața consumatorilor noștri. Ținem pasul cu nevoile și dorințele lor și venim în permanență cu noutăți care să îi ajute să aibă o alimentație mai sănătoasă, le punem la dispoziție idei și surse de inspirație și îi susținem să trăiască așa cum își doresc, mai echilibrat, mai armonios, mai sănătos.
Publicat 6 oct. 2021 Reactualizat 3 nov. 2021 Expiră 5 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos