Asistent Vanzari Export

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Cunostințe bune de limbă engleză scris şi vorbit (alte limbi cunoscute constituie avantaj);
  • Cunoaşterea programelor de calculator Microsoft Office (ultilizare soft NAVISION constituie avantaj);
  • Foarte bune abilităţi de comunicare;
  • Persoană ordonată, toleranta, echilibrata, pozitiva;
  • Capacitate de sinteză şi analiză;
  • Experienţa în domeniu constituie avantaj;
  • Cunoștințe cu privire la derularea activităților comerciale internaționale (constituie avantaj);
  • Capacitate de invatare rapida;
  • Gandire orientata spre solutii;
  • Studii superioare;
  • Experienta de lucru minim 1 an (in orice domeniu).

Descrierea jobului

  • Prospecteaza piata;
  • Contacteaza si oferteaza potentiali clienti;
  • Prelucrează și introduce în sistem comenzi primite de la clienții de export, întocmește documentele necesare realizării exportului;
  • Organizează livrarea comenzilor clienților de export conform procedurilor, verifica incarcarea marfurilor;
  • Oferă asistență atât clienților de export existenți cât și celor potențiali;
  • Relationează cu departamentele implicate în activitatea de export;
  • Intocmește situații care țin de activitatea de export;
  • Inregistreaza datele in sistemul informatic si urmarirea procesului de livrare;
  • Urmareste evolutia ofertelor transmise catre clienti;
  • Comunica cu departamentul logistic pentru stabilirea livrarilor de marfa;
  • Supervizeaza incarcarile de marfa;
  • Efectueaza situatii si rapoarte catre Managerul de export, la cerere, pe baza documentelor inregistrate;
  • Planifica impreuna cu Managerul de Export delegatii in strainatate ( targuri, vizite clienti).

Global Plast este o companie cu 17 ani vechime pe piata din Romania. In acest moment are 5 puncte de lucru la nivel national, distribuind produsele proprii in toate marile orase din tara. Produsele sunt apreciate pentru preturile competitive si popularitate. Global Plast este unul dintre primii 3 mari jucatori pe piata produselor consumabile si de menaj, fiind prezent in toate marile hypermarketuri din tara.

globalplast.ro

gospodar.shop.ro
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos