Asistent vanzari / comercial

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suport administrativ al Directorului de Vânzări, suport al reprezentanților de vânzări și responsabil cu activitățile zilnice specifice postului

Cerințe:
Experiență anterioară pe o poziție similară prezintă un avantaj
Bune abilități de comunicare în limba engleză (scris și vorbit), limba germană este un plus
Autodisciplinat și orientat spre rezultate, bine organizat
Abilitatea de a comunica profesional și eficient cu colegii interni și externi
Muncă în echipă, adaptabilitate, inițiativă
Abilitatea de a face mai multe sarcini
Gândire logică, atenție la detalii,memorie bună, corectitudine, seriozitate, responsabilitate
Orientare spre îndeplinirea sarcinilor corect și la termen
Cunoștințe operare PC - Office: Excel, Word, PDF, Power Point
Experiență anterioară operare în program ERP (program software în care poți face comenzi, facturi, diferite rapoarte etc)
Cunoștințe minime de contabilitate primară
Capacitate de organizare a timpului de lucru
Capacitate de a lucra sub presiune
Capacitate de a lucra în echipă
Atitudine pro client

Descrierea jobului

Operațiuni specifice activității de back office:
-comenzi interne/externe
-urmărirea comenzilor și a stocurilor
-avize/facturi/recepții
-comenzi externe producție
-complectare contracte
-baza de date clienți

Întocmirea diferitelor rapoarte lunare și la cerere
Îndeplinește și alte activități conexe vânzărilor, în funcție de solicitări
Oferirea de suport administrativ colegilor
Participă și întocmește documentele necesare pentru inventar

Beneficii:
Contract de muncă cu normă întreagă și pe perioadă nedeterminată
Salariu motivant
Telefon mobil
Laptop

Büsscher & Hoffmann, înființată în anul 1852, afacere de familie prezentă în mai multe piețe, inovator și flexibil oferă soluții inovative de hidroizolații pe bază de bitum modificat și FPO/TPO.
Fabrica din Enns, Austria, produce membrane pentru hidroizolații cu bitum modificat și în Meckesheim, Germania, producem membrane hidroizolante din FPO/TPO sub marca Polyfin®.
Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022