Asistent vanzari back-office

Data Speed Serv S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii finalizate
- Cunostinte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel), Internet
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie
- Abilitati foarte bune de comunicare, lucru in echipa si negociere
- Experienta intr-un domeniu tehnic reprezinta un avantaj.
- Capacitatea de a invata si a intelege produse noi, in vederea promovarii lor catre beneficiari
- Atitudine pro-activa, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
- Capacitatea de a asculta si a gasi solutii potrivite situatiei.

Descrierea jobului

- Asigura suportul necesar membrilor departamentului de vanzari,
- Promovarea produselor si serviciilor din portofoliu
- Intocmirea si redactarea ofertelor pentru produsele promovate
- Identificarea si contactarea de potentiali clienti, prospectare piata
- Negocierea conditiilor comerciale in relatia cu clientii
- Urmarirea comenzilor clientilor pana la incasare
- Mentine relatia cu furnizorii interni si externi (Italia, Germania si Olanda) in vederea obtinerii informatiilor necesare in cadrul proceselor de vanzare
- Colaborarea cu departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare
- Intocmire documente de transport AWB pentru curierat
- Utilizarea PC-ului: e-mail, CRM
- software gestionare clienti, editare documente, intocmire rapoarte

BENEFICII:
Oferim un cadrul de lucru placut, alaturi de o echipa tanara, dinamica. Oferim pachet motivational atragator in conformitate cu rezultatele personale, precum si ale companiei
Salariu atractiv
Bonuri de masa 20 lei / zi lucratoare
Telefon mobil

Data Speed Serv este o companie cu capital integral privat infiintata in anul 2020 în Cluj-Napoca si avem ca domeniu principal de activitate dezvoltarea si comercializarea solutiilor industriale de cantarire si a solutiilor fiscale.

Publicat 2 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.