Asistent vanzari B2B / Sales Support Assistant

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti candidatul ideal, daca:
  • Ai studii medii sau superioare finalizate
  • Ai mai lucrat intr-un departament de vanzari cel putin un an
  • Stii sa vorbesti si sa scrii in limba engleza
  • Stii sa folosesti foarte bine pachetul Microsoft Office, in special PowerPoint si Outlook, si ai cunostinte avansate de Excel
  • Esti o persoana sociabila, comunicativa, activa, dinamica si organizata, capabila sa lucreze in echipa
  • Ai o atitudine pozitiva, proactiva, orientata spre client
  • Iti place sa inveti lucruri noi

Descrierea jobului

  • Esti dispus(a) sa vii la birou zilnic, in regim full-time
  • Preiei solicitarile clientilor, incercand sa obtii detalii despre aspectele importante si specifice fiecarui proiect
  • Asiguri clientilor suport informational in legatura cu disponibilitatea stocurilor si cu specificatiile tehnice si de conformitate ale produselor
  • Creezi ofertele comerciale, in conformitate cu preturile si recomandarile primite de la managerii de cont si le distribui listelor de clienti
  • Creezi prezentari de produse sau de solutii de business, ocazional, la nevoie
  • Asiguri suport pentru colegii din departamentele de vanzari si marketing ori de cate ori este nevoie
  • Intocmesti rapoarte periodice extragand si analizand informatii din bazele de date
  • Emiti facturi si avize de insotire a marfii, conform cu specificatiile din ordinele de comanda primite de la clienti
Beneficii:
  • La inceput vei avea o perioada de training, sub indrumarea unui coleg cu experienta
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Mediu de lucru placut, in cadrul unei echipe dinamice
  • Teambuilding-uri
  • Training-uri de perfectionare
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale si avansarii in cariera

Descrierea companiei

Cine suntem?

De peste 10 ani, B2B Expert Mobile Conection aduce solutii pentru fiecare proiect de business din domeniul tehnologiei. Mai exact, distribuim dispozitive mobile, dispozitive de afisare si produse SmartHome catre companii diverse, de la start-up la corporatii. Am devenit cel mai mare distribuitor B2B al Samsung Electronics Romania, dar avem in portofoliu si alte branduri premium.

Misiune

Avem acces la cele mai noi tehnologii si modele de produse Analizam cu atentie nevoile partenerilor si adaugam valoare prin claritatea solutiilor oferite, personalizate pentru fiecare proiect B2B.

Viziune

Ne dorim sa ajungem cel mai integru punct de reper din sectorul B2B, atat pentru producatorii premium de produse electronice, cat si pentru companiile care doresc sa integreze tehnologia in proiectele lor individuale.

Valori

Recomandam si implementam doar produse premium, prietenoase cu mediul inconjurator, care aduc valoare partenerilor nostri. Respectam cele mai inalte standarde de business, in toate actiunile noastre. Pretuim toti colegii si colaboratorii, le incurajam dezvoltarea si le rasplatim performanta.

Publicat 4 nov. 2021 Reactualizat 2 dec. 2021 Expiră 4 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos