Asistent terapie

Bonelina 5 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte obligatorii:
  • studii minime liceale, absolvite cu diploma de bacalaureat;
  • calificare si/sau experienta in domenii ce presupun ingrijirea persoanelor (infirmier/a, pedagogie de recuperare, cursuri in domeniul educatiei speciale sau al ingrijirii persoanelor cu nevoi speciale, etc);
  • persoana comunicativa, adaptabila, cu o atitudine pozitiva, rabdatoare si dornica sa asimileze noi informatii.

Descrierea jobului

Cautam Asistent terapie in cadrul unei Asociatii pentru persoanele diagnosticate cu autism si intarzieri de neurodezvoltare (adulti).

Activitatile principale vor fi de asistare a terapeutilor care organizeaza ateliere de recuperare, supraveghere, asistare in sarcini de autoingrijire, asistare la toaleta (daca va fi necesar). Activitatea se va realiza in coordonare cu 2 terapeuti.

Programul este de 8h/zi si pauza de masa de 1h.

Aplicarea se va realiza in baza CV-ului oferit.

Beneficii:
- salariul atractiv, 3500lei NET;
- colaborare de lunga durata alaturi de un colectiv tanar, mediu de lucru placut;
- zona in care se afla centrul este usor accesibila (Piata Muncii).

Descrierea companiei

Agentia Bonelina - specializata in servicii de recrutare
Publicat 7 Sept. 2022 Expiră 7 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.