Publicat 03 Iul 2008 | Reactualizat 01 Aug 2008 | Expiră 03 Aug 2008

Asistent tehnic Departament Spare Parts

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Minim un an experienta pe o pozitie similara
Studii superioare finalizate sau an terminal, de preferat studii tehnice
Cunoastere a limbii engleze si/sau germana foarte bine
Abilitati PC foarte bune
Flexibil, deschis, dispus sa invete
Abilitati bune de lucru in echipa
Abilitati de comunicare
Atitudine proactiva, energica, pozitiva
Abilitati de rezolvare a problemelor si de luare rapida a deciziilor (in limita ariei de competenta)

Descrierea jobului

Intocmeste raportari periodice, la cererea managerului
Concepe si editeaza documente, minute, studii etc., la cererea managerului
Traduce si editeaza texte din/ in limba germana/ engleza
Asigura traficul de corespondenta a nivelul compartimentului
Asigura traficul de corespondenta cu punctul de lucru din tara
Tine registrul de intrari/ iesiri al compartimentului
Asigura necesarul de rechizite la nivelul compartimentului
Este responsabil cu arhivarea documentelor aferente activitatii zilnice, la nivelul compartimentului
Face activitati de fotocopiere, fax, e-mail, etc.
Stabileste si coordoneaza intalniri, conferinte, pregateste documentatia
Se ocupa de formalitatile de calatorie pentru membrii departamentului si vizitatori
Ajuta membrii departamentului la diverse proiecte.

Din 1992 Mercedes-Benz împărtăşeşte pasiunea cu Dumneavoastră în România. Succesul poate crea dependenţă: te regăseşti în el pentru un drum lung, condus de dorinţa de a te dărui în totalitate, plin de entuziasm şi angajament. Compania noastră are o tradiţie de peste o sută de ani şi deţine nenumărate inovaţii în domeniul mobilităţii. Azi ne concentrăm atenţia asupra automobilelor de pasageri ca referinţă de calitate, excepţionalelor vehicule comerciale şi asupra serviciilor remarcabile care aduc valoare in beneficiul clientilor nostri. Eforturile noastre pentru atingerea acestor obiective sunt indrumate de standardele etice foarte ridicate, preocuparea pentru mediul înconjurător şi valorile fundamentale ale companiei: pasiune, respect, integritate şi disciplină.

Expirat
Asistent tehnic Departament Spare Parts  -  SC Mercedes-Benz Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles