Publicat 17 Mar 2016 | Expiră 18 Apr 2016

Asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte

Angajam asistent social pentru coordonare centru de zi.
Cerinte:
- studii superioare de lunga durata in domeniul asistentei sociale;
- cunostinte operare PC (Microsoft Word si Excel, Internet);
- cunostinte de legislatie;
- abilitati de comunicare;
- capacitate de a lucra in echipa, responsabilitate,capacitate de organizare,initiativa, gandire pozitiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati
Atributii:
- coordoneaza activitatea Centrului de zi
- asigura implementarea cadrului normativ privind asistenta sociala;
- elaboreaza documentatia necesara pentru derularea serviciilor sociale prestate.
- dezvolta si sustine activitatile de integrare socio-profesionala pentru beneficiarii asociatiei.
- implementeaza procedurile de angajare asistata in vederea integrarii pe piata municii a persoanelor cu dizabilitati.
- faciliteaza si supervizeaza activitatea grupurilor de suport, grupurilor de consiliere, activitatea de recuperare prin miscare;
- executa alte sarcini specifice desemnate.

Descrierea companiei

Descrierea firmei
Asociatia pentru Persoane cu Dizabilitati Fizice Sf. Haralambie Brasov reprezintă, protejează şi promovează drepturilor şi intereselor persoanelor cu dizabilităţi fizice.

Expirat
Asistent social  -  APDF Sf. Haralambie

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles