Publicat 24 Iun 2008 | Reactualizat 06 Iul 2008 | Expiră 08 Iul 2008

asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- persoana comunicativa, toleranta, dinamica
- dispusa pentru un program flexibil
- de preferinta de gen masculin in conditiile in care activitatile desfasurate sunt de teren (outreach)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- desfăşoară activităţi de prevenire a infectiei cu HIV prin educaţie, consiliere, distribuire de
materiale de informare (pliante, fluturasi, afise) si de protectie;
- referire/ acompanierea beneficiarilor la servicii medico-sociale disponibile in comunitate;
- participă la identificarea, recrutarea şi pregătirea persoanelor din rindul grupurilor ţintă (persoane fara adapost si persoane de etnie rroma)
- facilitează şi intermediază accesul persoanelor din grupul ţintă la serviciile medico - sociale
(medici de familie, medici specialisti de boli infectioase, institutii ale evidentei populatiei)

BENEFICII:
- program flexibil
- posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
- participarea la diverse instruiri in domeniu

Asociatia Romana Anti-SIDA, ARAS, Filiala Iasi este o organizatie non-guvernamentala, nonprofit, apolitica si umanitara, al carei scop este producerea de schimbari profunde a mentalitatii populatiei in conditiile agravarii epidemiei SIDA in Romania.

Expirat
asistent social  -  ASOCIATIA ROMANA ANTI-SIDA