Publicat 19 Jun 2008 | Expiră 20 Jul 2008

Asistent Social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

persoana dinamica, capabila sa indeplineasca sarcini multiple cu respectarea termenelor limita, bun comunicator, abilitati pentru lucrul cu copii si adolescenti

Descrierea jobului

1. stabileste relatiile cu Directiile locale/judetene de Asistenta Sociala si Protectie a Copilului, alte organizatii neguvernamentale si institutii guvernamentale in ceea ce priveste protectia speciala si integrarea sociala a copiilor aflati in grija fundatiei
2. obtine sau contribuie (prin intocmirea dosarelor necesare) la obtinerea de: acte/hotarari alte drepturi (certificate de nastere; carti de identitate; autorizatii de functionare; hotarari de plasament/incredintare/abandon/handicap/orientari scolare si profesionale; abonamente RATB gratuite; alocatie de stat si de intretinere dubla; pasapoarte etc);
3. evalueaza si se implica in dezvoltarea sociala, afectiva, intelectuala si comportamentala a copilului;
4. reprezinta fundatia si participa la conferinte, training-uri, ateliere de lucru, etc;
5. monitorizeaza si evalueaza relatia dintre copii si parintii sociali/naturali;
6. ofera consiliere si indrumare psihologica si sociala parintilor sociali/naturali, copiilor, oricarei alte persoane care ii solicita sprijinul;

Health Aid Romania este o organizatie non-guvernamentala care desfasoara programe in domeniul protectiei copilului.

Expirat
Asistent Social  -  Health Aid Romania