Publicat 03 Mar 2008 | Reactualizat 31 Mar 2008 | Expiră 02 Apr 2008

Asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent Asistenta Sociala
- Cunostinte în domeniul HIV/SIDA/ITS
- Deschis ideilor şi abordărilor noi
- Disponibilitate pentru program flexibil şi munca pe teren
- Atitudine pozitivă faţă de persoanele defavorizate şi vulnerabile

Descrierea jobului

- Faciliteaza intocmirea actelor de identitate ale beneficiarilor, face anchete sociale, acorda beneficiarilor consiliere psiho-sociala.

- Desfăşoară activităţi de prevenire a infectiei cu HIV prin educaţie, consiliere, distribuire de
materiale de informare (pliante, fluturasi, afise) si de protectie (prezervative, materiale igienico-sanitare, eventual seringi, tampoane cu alcool, apa distilata) .

ASOCIATIATIA ROMANA ANTI – SIDA (ARAS) este o organizatie neguvernamentala, nonprofit, apolitica si umanitara cu sediul in Bucuresti care are urmatoarele obiective:
Prevenirea infectiei HIV si raspandirii maladiei SIDA in randul populatiei cat si in randul comunitatilor vulnerabile;
Umanizarea bolii, promovarea tolerantei si nondiscriminarea fata de persoanele infectate sau bolnave;
Sprijin material si moral pentru persoanele afectate, consiliere si asistenta sociala;
Deoarece infectia cu HIV nu este rezultatul a ceea ce esti ci a ceea ce faci, a unor accidente sau comportamente personale, ARAS recunoaste si respecta dreptul tuturor la informare indiferent de varsta si gen, conditie sociala, ocupatie, orientare sexuala, preferinta politica sau credinta religioasa.

ARAS TIMISOARA este filiala cu personalitate juridica a ASOCIATIATIEI ROMANE ANTI – SIDA si desfasoara la ora actuala in Timisoara urmatoarele proiecte:
CSW – Night by Night Development Project avand ca scop prevenirea infectiei HIV/SIDA si a ITS in randul Lucratorilor in Sexul Comercial, finantat de GFATM
Prevenirea SIDA in randul si prin intermediul grupurilor vulnerabile – persoane fara adapost si rroma, finantat de GFATM

Expirat
Asistent social  -  Asociatia Romana Anti-Sida Filiala Timisoara

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles