Publicat 11 Oct 2007 | Reactualizat 09 Nov 2007 | Expiră 11 Oct 2007

Asistent Social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

sa aiba o atitudine iubitoare fata de tinerii adulti si o intelegere fata de acestia.

Descrierea jobului

- Diploma de specialitate
- sa asiste si coordoneze un grup de tineri adulti in activitatile zilnice
- sa creeze o atmosfera placuta in centru
- sa rezolve situatii conflictuale
- sa verifice efectuarea sarcinilor
- disponibilitate de a lucra in schimburi

In cadrul Asociatiei “Mana Deschisa” lucram cu tineri cu varsta de peste 18 ani, care provin din orfelinate, centre de reeducare, din mediul stradal sau care au probleme de dependenta. Noi credem ca nimeni nu este complet fara speranta si ca fiecare poate avea un nou inceput in viata. Pentru aceasta trebuie insa o puternica implicare atat din partea persoanei asistate, cat si a personalului.

Expirat
Asistent Social  -  Asociatia Mana Deschisa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles