Asistent Social

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Client Description:

Sunteti in cautarea unui loc de munca? ADECCO, lider national si mondial in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau :

Responsibilities:

- Oferă consiliere persoanelor de interes, înțelege perspectivele, capacitățile, nevoile

și resursele și consiliază echipa de protecție în consecință, subliniind

nevoi specifice de protecție a femeilor și bărbaților, copiilor, tinerilor și persoanelor în vârstă,

persoane cu dizabilități, grupuri marginalizate.

- Sprijina  partenerii de implementare și operaționali,  dezvolte activități deținute de comunitate pentru a aborda, acolo unde este cazul, activitati sociale, educaționale, psiho-sociale, culturale, de sănătate, organizaționale.

- Ofera a sistență în lucrul cu comunitățile gazdă pentru a implica grupurile naționale ale societății civile

- Ofera asistență la analiza care identifică capacitățile comunităților de îngrijorare și riscuri

se confruntă.

- Sprijina evaluările participative și consultarea continuă ..

- Asigurarea înțelegerii comunității cu privire la angajamentul UNHCR de a îndeplini responsabilitatea

și asigurarea calității în răspunsul său.

- Colectarea datelor pentru monitorizarea programelor.

- Întocmește și tipează corespondența de rutină, documentele și rapoartele și menține sistemele de arhivare la zi.

- Acționează ca interpret în schimbul de informații de rutină, contribuie la legătura aferentă

activități și răspunde direct la întrebările de rutină.

- Identificați și recomandați indivizii sau grupurile pe care să le acordați prioritate pentru consiliere și

vizite pe teren pe baza unor criterii convenite.

- Îndeplinește alte sarcini conexe, după cum este necesar.

Candidate Profile:

- Cunoașterea sistemului social și de protecție a refugiaților din România

- Cunoștințe IT-Computer

- Limbi: ucraineană/engleză este obligatorie și cel puțin una dintre următoarele limbi:

română, rusă

- Responsabilitate

- Comunicare

- Conștientizarea organizațională

- Lucru în echipă și colaborare

- Angajamentul față de învățarea continuă

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos