Publicat 21 Mar 2007 | Expiră 21 Apr 2007

Asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent studii superioare - Facultate de Asistenta Sociala
• Cunoştinţe de limba engleză
• Abilităţi de operare PC
• Abilităţi de comunicare foarte bune
• Rezistenţă la stres

Descrierea jobului

● asigură servicii de asistenţă socială, cum ar fi evaluarea nevoilor beneficiarilor, elaborarea şi implementarea planurilor de intervenţie în vederea protecţiei copilului;
● previne separarea copiilor de familiile lor, atunci când e posibil şi recomandat;
● se asigură că tinerii şi copiii sunt protejaţi conform Convenţiei Naţiunilor Unite privind Drepturile Copilului, politicii şi procedurilor naţionale / departamentale şi legislaţiei din domeniu;
● se asigură că toţi copiii se dezvoltă la potenţialul lor maxim şi au acces, în egală măsură, la serviciile disponibile;
● se asigură că atât părinţii/persoanele responsabile de copil, cât şi copiii contribuie la derularea proiectului, în funcţie de nivelul lor de înţelegere;

- Normă de lucru - 8 ore/zi
- Mediu plăcut de lucru
- Echipă dinamică
- Supervizare
- Salariu atractiv si tichete de masă

Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie (FRCCF) şi-a început activitatea în 1997, derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.

www.frccf.org.ro
Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie ajută copii care provin de obicei din familii numeroase şi cu mari dificultăţi financiare. FRCCF accentuează rolul activ şi responsabil al familiei, al comunităţii şi al statului în sprijinirea acestor copii, pentru ca drepturile lor să fie respectate.

De aproape 10 ani, FRCCF îi protejează şi susţine pe cei mai vulnerabili şi dezavantajaţi copii, pe familiile lor şi pe comunităţile în care trăiesc, indiferent de apartenenţa etnică sau religioasă, dizabilităţi sau statut social. Fundaţia ajută în fiecare an mii de persoane (copii şi părinţii acestora) din nord-vestul României (judeţele: Cluj, Bihor, Satu Mare).

Expirat
Asistent social  -  Fundatia Romana pentru Copii,Cominitate si Familie