Publicat 09 Feb 2007 | Reactualizat 10 Mar 2007 | Expiră 12 Mar 2007

asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- abilitati excelente de comunicare
- rezistenta la stres
- dornic sa invete
- flexibilitate
- cu sau fara experienta
- absolvent Facultatea de Asistenta Sociala
- studiile medicale constituie un avantaj
- permisul de conducere cat. B constituie un avantaj
- cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
- abilitati de operare pachet Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- realizarea anchetelor sociale
- mentinerea legaturii cu reteaua de suport a beneficiarilor (familie, spital etc)
- implementarea planului de reabilitare atat la domiciliul clientului, cat la in cadrul Centrului de Zi SCUT

Avantaje:
- participarea la traininguri in domeniul reabilitarii psihosociale
- posibilitatea de promovare
- participarea la crearea unei structuri inexistente in momentul de fata in domeniul serviciilor sociale din Romania
- desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara, dinamica, profesionista
- in functie de performante, persoana poate deveni angajat permanent al ASS SCUT

Asociatia de Servicii Sociale este o organizatie non-profit care in momentul de fata deruleaza doua proiecte mari: Centrul de Zi, serviciu specializat in recuperarea si reabilitarea psiho-sociala a persoanelor cu probleme cronice de sanatate mintala, singurul serviciu de acest gen din Brasov si After Care Project, destinat tinerilor care parasesc centrele de plasament. Postul de asistent social este in cadrul Centrului de Zi.

Expirat
asistent social  -  ASS SCUT