ASISTENT RESPONSABIL APROVIZIONARE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Dorim ca noul/noua coleg/colegă :
- să comunice ușor și să fie capabil să formeze excelente relații cu colegii si partenerii interni si externi;
- să fie tehnic si priceput in utilizarea sculelor si uneltelor de mână;
- să aibă atitudine pozitivă, să creadă în produsele pe care firma le comercializează;
- să fie o persoană organizată, punctuală și sinceră;
- atenția la detalii și spiritul de inițiativă sunt la noi două ingrediente definitorii;
- să fie "prieten" cu Microsoft Office (word, excel) - nivel mediu spre avansat; Nu ne "deranjeaza" daca se pricepe si la
Corel Draw sau Photo Shop;
- experiența de lucru cu o aplicație ERP este binevenită;
- să dorească să muncească și să se dezvolte;

- Dacă crezi că ai calitățile de mai sus, aplică și vom discuta mai detaliat la interviu.

Descrierea jobului

Colegul/a de pe această poziţie va:
- monitoriza intrările și va face recepția calitativă pentru orice lot nou de produse;
- întocmi fișele tehnice ale fiecărui produs și va urmări respectarea acestora de către furnizori;
- întocmi orice document tehnic (declarații, schițe. etc) necesar activității de comercializare;
De asemeni:
- analizează ori de câte ori este nevoie evoluția stocurilor și propune mișcări între depozitele firmei sau comenzi la furnizori;
- ține legătura cu furnizorii interni și externi: plasează comenzi, se informează cu privire la stadiul acestora, stabilește cu furnizorii caracteristicile produselor noi;
- informează colegii de pe vânzări cu privire la produsele intrate în stoc, stadiul comenzilor, etc;
- verifică fişa de stoc a produselor ori de câte ori este nevoie;
- extrage situaţii/rapoarte necesare pentru evidenţa corectă a documentelor, a stocurilor, dinamica vânzărilor;

Beneficii:
Pachet salarial motivant;
- Telefon, Bonuri de masă;
- O echipă tânără și dinamică care dorește să fie la înălțime !

Descrierea companiei

Ne mărim echipa !

Societatea Lumy Tools Trans Suceava, având ca obiect de activitate importul și distribuția de scule și unelte de mână pentru construcții si finisaje, angajează pentru sediul din Suceava, ASISTENT RESPONSABIL APROVIZIONARE.
Publicat 21 Iul. 2022 Expiră 20 Aug. 2022