Publicat 12 Mai 2008 | Reactualizat 09 Iun 2008 | Expiră 12 Iun 2008

Asistent Recrutare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare – Facultatea de Psihologie
Experienta profesionala de minim 1 an in domeniul recrutarii si selectiei de personal (diverse categorii socio-profesionale). Experienta in recrutare din domeniul Instalatiilor si constructiilor reprezinta un avantaj
Experienta in lucrul cu proiecte de recrutare multiple si avand grade diferite de complexitate
Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel)
Disponibilitate pentru deplasari in tara pentru derularea unor proiecte de recrutare
Persoana sociabila, comunicativa, atitudine pozitiva, spirit de echipa
Abilitati de analiza si prezentare a informatiilor
Capacitate de solutionare a problemelor
Cunostinte bune de limba engleza

Descrierea jobului

Derularea procesului de selectie (intern/extern):discutia fisei postului cu managerul, anunt, structura interviului, teste, situatii ipotetice, chestionare, feedback
Implicarea activa in derularea proiectelor de recrutare cu deplasari (punctuale) in tara pentru realizarea acestora
Organizarea si desfasurarea interviurilor
Evaluarea, selectia si oferirea de feedback candidatilor
Implicarea simultana in mai multe proiecte de recrutare cu dead-line-uri stricte
Identificarea canalelor de recrutare eficiente
Obtinerea in permanenta de noi surse de identificare a candidatilor
Participarea la evenimente specifice recrutarii (targuri de locuri de munca)
Actualizarea continua a bazei de date a candidatilor
Participarea la procesul de evaluare a performantelor din cadrul companiei
Sustinerea interviurilor de evaluare/audit a angajatilor, impreuna cu Managerul Direct

Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie nationala: dezvoltare profesionala, cariera,

Acum poti aplica direct si pe site-ul nostru www.promoterm.ro sau pe adresa de E-mail: jobsdd@promoterm.ro

PROMOTERM GROUP este compania nationala din domeniul instalatiilor pentru constructii care comercializeaza urmatoarele marci: De Dietrich, McQuay, Wesper, Swegon.
PROMOTERM GROUP este format din 15 firme care pot oferi clientilor intreaga gama de servicii specifice domeniului instalatii pentru constructii.Printre cele mai importante societati din grup se numara: DD Promoterm, Promoterm HVAC, Cominstal Upoterm, RWT, Tehnoterm, cat si alte 7 fililale la nivel national

Sediul este in sat Rosu, comuna Chiajna, 2km de la magazinul SIR/pasajul Lujerului
Firma asigura transportul de la si pana la sediu din punctul de plecare Unirii (pe o ruta stabilita)

www.promoterm.ro
www.centraleincondensatie.ro

Expirat
Asistent Recrutare  -  SC D.D. PROMOTERM SRL