Publicat 05 Feb 2019 | Reactualizat 12 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Asistent Recruitare (B/F)

1 post

Candidatul ideal

Responsabilitățiile postului:

- Participarea la recrutare, inclusiv adresarea solicitanților români și maghiari în limba lor maternă
- Crearea anunțurilor pentru posturile disponibile și administrarea aplicanțiilor.
- Sprijinirea prelucrării în domeniul introducerii și prelucrării comenzilor și gestionarea reclamanților,
- Finalizarea sarcinilor administrative a solicitantului
- Întreținerea bazei de date și a datelor Master.
- Crearea și prelucrarea listelor și documentelor de testare

Profilul Dumneavoastră:

- Foarte bune abilități lingvistice în limbile română și maghiară (vorbire și în scris).
- Sunt necesare foarte bune abilități de limba engleză sau germană
- Dorința de a învăța limba Germană în cazul în care nu îl cunoasteți deja.
- Experiență comercială ideală în domeniul de activitate menționat, în special în domeniul gestionării datelor și al prelucrării administrative
- Abilități bune de utilizare a calculatorului, manipularea sigură a produselor din pachetul Microsoft Office
- Foarte atent și conștiincios.
- Rapidă înțelegere și deschidere către noile sisteme informatice
- Talent organizațional, mod independent și structurat de lucru
- Abilități sociale puternice, în special bune abilități de echipă, soluționarea conflictelor și abilități de comunicare
- Punctualitate, flexibilitate și fiabilitate.

Descrierea jobului

Oferta noastră:

- Vă oferim un loc de muncă într-o companie în creștere.
- O atmosferă plăcută de lucru într-o echipă motivată.
- Asumarea rapidă a responsabilității într-un domeniu de activitate interesant și diversificat.
- Oferim un sistem de salarizare atractiv și beneficii sociale foarte bune

Firma headwaylogistic gmbh are punce de lurcu pe tot teritoriul Germaniei executând activități complexe de logistică.

Suntem experți în comisionare, asamblarea, sortarea și manipulare a mărfurilor.

Între clienții noștri se numără multe companii cunoscute de manipulare a alimentelor, băuturilor, hainelor, produselor de înfrumusețare precum și în domeniul IT și în spediție

Suntem o companie care pune accent pe dinamism, performanță și corectitudine. Împreună formăm o echipă puternică, în care fiecare angajat contribuie la succesul nostru.

Asistent Recruitare (B/F)  -  headwaylogistic gmbh