ASISTENT RADIOLOGIE @ DENT ESTET PLOIESTI

DENT ESTET CLINIC - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

In cadrul echipei celui mai mare grup de clinici stomatologice din Romania, DENT ESTET, ai ocazia sa inveti, sa avansezi sau sa iti perfectionezi meseria. In schimb, trebuie sa ne convingi ca iti doresti sa faci parte din echipa noastra si ca ai cunostintele necesare pentru a-i oferi medicului suport permanent in reusita tratamentului. Ce inseamna acest lucru?
RADIOGRAFII executate corect si IMAGISTICA pentru un diagnostic avansat!

STUDII si EXPERIENTA NECESARE
certificarea pentru asistent de radiologie - obligatoriu
Studii medii finalizate
Studii Asistent Medical Radiologie– finalizate sau in curs de finalizare
Cunostinte teoretice si practice despre radiografii si poze pentru diagnostic stomatologic (avantaj)
Experienta in domeniu constitutie un avantaj
Cunostinte de limba engleza, nivel mediu

PROFIL PSIHOLOGIC
• Deschidere de a invata si de a asimila protocolul intern si indicatiile primite in perioada de intregrare
• Atitudine si comportamente pozitive cu ajutorul carora sa relationezi intr-un mod constructiv si non-conflictual cu pacientii, angajatii si colaboratorii clinicilor
• Dorinta de perfectionare continua validata prin actiuni concrete si consevente de instruire si dezvoltare profesionala si personala
• Rezistenta la lucru sub presiune; initiativa concretizata prin motivare si determinare in gasirea si aplicarea de solutii optime care sa contribuie la preventia sau depasirea obstacole intampinate
CV-urile care nu corespund cerintelor nu vor fi selectate!

Descrierea jobului

Chiar daca numarul activitatilor unui asistent de radiologie este redus, performantele sale se masoara prin calitatea urmatoarelor activitati:
1. Realizarea corecta a radiografiilor, pozelor, CT-urilor etc.astfel incat sa completeze dosarul pacientului si activitatea medicala
2. Pregatirea pacientului si oferirea de instructiuni importante in realizarea corecta a imaginilor/radiografilor
3. Trimiterea pe email si in softul dedicat, atat catre medici, cat si catre pacienti a imaginilor/radiografiilor
4. Urmarirea programarilor in softul dedicat si respectarea timpului dedicat fiecarui pacient
Daca profilul tau corespunde viziunii si cerintelor noastre, te invitam sa aplici pentru oportunitatea de a deveni membru al echipei DENT ESTET.

De 22 de ani lider pe piata de servicii premium de stomatologie, cu o echipa profesionista formata din peste 150 de medici si specialisti și peste 38.000 de pacienti, grupul de clinici DENT ESTET a fost in permanenta, de la lansare si pana astazi, cel care a stabilit standardul de excelenta pe piata locala de profil. In cele 10 clinici stomatologice specializate in tratamente pe grupe varsta, oferim servicii certificate si recunoscute international, folosind cele mai noi metode de lucru si tehnologii de ultima generatie. Contribuim la succesul profesional si personal al clientilor nostri prin servicii stomatologice corespunzatoare celor mai inalte asteptari, cu dedicare si profesionalism.
Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos