Asistent proiecte europene

Oraș de lucru
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în unul dintre următoarele domenii: administrație publică, resurse umane, relații internaționale, comunicare și relații publice sau altă specializare conexă
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel B2
  • Abilități organizatorice și autonomie în muncă, abilități digitale și bune abilități de rezolvare a problemelor
  • Interes și motivație pentru activitățile organizației și pentru proiectele departamentului Gamma Project&Research
  • Atitudine proactivă, inițiativă, flexibilitate și dorința de a învăța lucruri noi
  • Experiența anterioară în domeniul proiectelor europene constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului:
  • Oferă suport administrativ și logistic pentru proiecte, inițiative și programe, în mediul ONG
  • Asistă coordonatorii și membrii echipei de proiecte prin menținerea calendarelor, primirea și compunerea comunicărilor către parteneri
  • Gestionează pregătirile, programarea, logistica și alte cerințe diverse pentru deplasările naționale și internaționale
  • Organizează, împreună cu membrii echipei de proiecte, întâlniri transnaționale și evenimente de testare și diseminare a rezultatelor proiectelor (seminarii, conferințe etc)
  • Oferă sprijin membrilor echipei de proiecte pentru elaborarea materialelor și a documentelor aferente proiectelor în derulare
  • Gestionează corespondența cu partenerii din străinătate, contribuind la menținerea în grafic a activităților proiectelor și atingerea obiectivelor acestora.
Beneficii:
  • Contract de muncă și stabilitate
  • Mediu de lucru plăcut, modern, antrenant, cu o rețea internațională de parteneri și colaboratori
  • Posibilitatea deplasărilor în străinătate și lucrul în echipe internaționale
  • Bonusuri în funcție de contribuția personală în dezvoltarea proiectelor noi și a activităților organizației

Gamma Institute este un institut de psihologie din Iasi, cu trei departamente – departamentul de educatie (Scoala Sistemica de Formare – cursuri pentru profesioniștii în domeniul psihoterapiei), departamentul de sanatate (clinica de psihologie Gamma Clinic Psychology) si departamentul de proiecte (Gamma Projects&Research), care are drept scop promovarea si furnizarea de servicii psihologice de top, cursuri de formare continua pentru specialisti si dezvoltarea de instrumente de lucru inovative in domeniul psihologiei si psihoterapiei. Pentru a afla mai multe despre noi, va invitam sa accesati paginile noastre: www.gammaclinic-psychology.ro www.gammainstitute.ro www.scoalasistemica.ro

Publicat 8 mai 2022 Expiră 7 iun. 2022